Оператори центрів обробки даних стикаються зі зростанням витрат, впливом штучного інтелекту на вимоги до потужності та постійною нестачею персоналу. Про це повідомляє Uptime Institute.
У 14-му щорічному опитуванні Global Data Center Survey, проведеному Uptime Institute, зафіксовано, що зростання витрат, занепокоєння ШІ і кадровий дефіцит є одними з головних проблем, з якими зіткнуться керівники центрів обробки даних у 2024 році.
Команди центрів обробки даних працюють над тим, щоб збалансувати високу щільність стійки та майбутні потреби в потужності з капітальними інвестиціями та кадровими обмеженнями.
В опитуванні взяли участь 1631 респондент, у тому числі понад 850 корпоративних компаній та операторів центрів обробки даних, у 16 вертикальних галузях промисловості по всьому світу.
За словами Енді Лоуренса, виконавчого директора з досліджень Uptime Institute, вперше за останні кілька років вартість опинилася на першому місці у списку проблем для респондентів.
«Вартість будівництва та експлуатації центрів обробки даних після досить тривалого періоду, коли витрати знижувалися, за останні кілька років зросла. Вартість, очевидно, є великою проблемою», — сказав Лоуренс.
Частково в цьому винна інфляція, але вона також зумовлена проблемами ланцюга постачань, які виникли після Covid, високими цінами на енергоносії, нестачею персоналу та дійсно сильним попитом.
Респонденти оцінювали головні проблеми, які їх дуже або певною мірою хвилюють.
Зі зростанням цін на енергоносії, інфляцією та ажіотажним попитом на послуги центрів обробки даних вартість очолює список проблем управління цифровою інфраструктурою для операторів центрів обробки даних:
- Вартість: 80%.
- Відсутність кваліфікованого персоналу: 71%.
- Покращення енергоефективності обладнання: 69%.
- Прогноз майбутніх вимог до потужності центру обробки даних: 68%.
- Значно щільніший ІТ: 65%.
- Покращення енергоефективності для ІТ: 64%.
Читайте також на ProIT: Опитування CyCognito виявило ступінь кризи безпеки вебзастосунків.
Раніше ми повідомляли, скільки коштує створити мобільну відеогру.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!