Компанія-автовиробник Tesla платить людям за навчання свого гуманоїдного робота Optimus за допомогою костюмів для захоплення руху. Однак, як повідомляє The Verge, для цього завдання може знадобитися величезна кількість даних.
Згідно з інформацією з LinkedIn, за останній рік Tesla найняла десятки працівників. Вони допоможуть навчити робота-гуманоїда Optimus, одягаючи костюми для захоплення руху та імітуючи дії, які він повинен виконувати.
Згідно з вимогами до посади, яка рекламується як «Оператор зі збору даних» у розділі «Кар’єра» на сайті Tesla, кандидатам пропонують оплату до $48 на годину. Їм необхідно буде ходити понад 7 годин на день, переносячи вагу до 30 фунтів (приблизно 14 кг) і носити гарнітуру VR протягом тривалих періодів часу.
Також співробітники повинні мати зріст від 170 см до 180 см. Ймовірно, саме у такому діапазоні розміру планується виготовити робота Optimus.
В офіційному обліковому записі Tesla Optimus X раніше повідомлялося, що передбачає ця посада. Business Insider повідомляє, що за останній рік Tesla найняла вже понад 50 таких працівників.
Multiple fully Tesla-made Bots now walking around & learning about the real world 🤖
— Tesla Optimus (@Tesla_Optimus) May 16, 2023
Join the Tesla AI team → https://t.co/dBhQqg1qya pic.twitter.com/3TZ2znxkfd
Технологія захоплення руху є досить поширеною. Як правило, це економічно ефективний спосіб навчити роботів виконувати рухи, схожі на людські. Tesla є однією з перших компаній, яка зробила це в такому масштабі.
У той час як деякі онлайн-відео показують, як Optimus виконує різні завдання, Анімеш Гарг, старший науковий співробітник NVIDIA Research, сказав, що ці роботи можуть потребувати мільйонів годин даних, перш ніж будуть повністю готовими до роботи на заводах Tesla.
«Обсяг збору даних, який знадобився, міг би легко сягнути пів мільярда доларів. Справжнє питання полягає у тому, чи досягнете ви успіху, навіть якщо це зробите?» — зауважив Гарг.
Це досить типово для гуманоїдних роботів і систем штучного інтелекту, які ними керують. Однак всі вони вимагають важкої підготовки.
У той час як генеральний директор Tesla Ілон Маск пообіцяв запустити «справді корисних» ботів у виробництво наступного року (хоча й сам визнав, що це лише припущення), розробка Optimus наразі не здається ближчою до завершення, аніж конкурентні пропозиції від Boston Dynamics, Figure та Apptronik, які вже тестуються іншими виробниками транспортних засобів.
Вперше про плани компанії створити гуманоїдного робота на ім’я Optimus Ілон Маск заявив у 2021 році.
Тоді він зазначив, що згодом робот зможе виконувати різні завдання: від роботи на фабриці до догляду. У червні представник Tesla заявив, що два роботи Optimus вже працюють на одному з їхніх заводів.
Читайте також на ProIT: Нова робофабрика Xiaomi випускатиме по смартфону щосекунди та працюватиме без людей.
Раніше ми повідомляли, що роботи сказали стосовно можливого наміру красти робочі місця чи повставати проти людей.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!