Дата випуску Ubuntu 24.04 під кодовою назвою Noblе Numbat – 25 квітня 2024 року. HowToGeek запустиd бета-версію, щоб перевірити, чи варто оновлюватися до найновішого випуску довгострокової підтримки Canonical.
Огляд Ubuntu 24.04
Кожні 2 роки квітневий випуск – це версія довгострокової підтримки, яка отримує 5 років підтримки та оновлень від Canonical.
Якщо ви підписалися на Ubuntu Pro, який є безкоштовним для домашніх користувачів, термін підтримки подовжується до 10 років. Якщо ви хочете, то можете придбати ще 2 роки підтримки, тобто загальний термін становитиме 12 років.
Окрім розширеної підтримки, Numbat надає новий інсталятор, оновлення ядра, GNOME 46, оновлені пакети програмного забезпечення та покращення безпеки. Все це і новий талісман, і обов'язковий набір нових шпалер.
Наразі безпека є навіть гарячішою темою, ніж зазвичай, після виявлення шкідливого бекдору, вбудованого в бібліотеку стиснення xz, який може дозволити зловмисникам отримати доступ до вразливих систем через SSH. Це цільові дистрибутиви на основі Debian і Red Hat, а не лише Ubuntu. Canonical мудро відклала випуск бета-версії 24.04, щоб вони могли перебудувати всі двійкові файли, гарантуючи, що новий випуск буде чистим.
Новий інсталятор має сучасний і лаконічний вигляд, з великою кількістю білого простору й тонкою однією емблемою на кожному екрані. Крім естетики, є певні зміни в наявних екранах і деякі нові екрани.
Приємно бачити, що новий екран спеціальних можливостей займає позицію відразу за екраном «Виберіть свою мову». Це надає йому важливості, на яку він заслуговує.
Екран підключення до мережі було оновлено, завдяки новому вигляду, що надає йому більш витонченого вигляду, ніж інші екрани встановлення. Ви можете вибрати дротове з’єднання, бездротове з’єднання, якщо ви використовуєте портативний пристрій, або вибрати пізніше.
Цей випуск дотримується тенденції, встановленої в Ubuntu 23.10 щодо вибору опції встановлення мінімалістичної (для Ubuntu) колекції програм. Ви все ще можете встановити все, що традиційно надає Ubuntu, але вам потрібно свідомо зробити цей вибір.
Нове ядро Linux 6.8 може похвалитися звичайною колекцією виправлень помилок безпеки, патчів і вдосконалень, таких як розширена підтримка Secure Boot і шифрування диска, а також можливість «стекувати» модулі безпеки Linux. Нові функції включають покращену апаратну сумісність та оптимізоване керування живленням для ноутбуків.
Читате також на ProIT: Вперше в Linux? Ubuntu – не єдиний варіант.
Нещодавно ми повідомляли, що Microsoft переносить команду Linux sudo на Windows Server.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!