Гуманоїдні роботи виступили на Женевському саміті штучного інтелекту. Це перша пресконференція за участю людиноподібних соціальних роботів зі штучним інтелектом.
Як зауважує The Guardian, дев’ять найдосконаліших гуманоїдних роботів на саміті заявили, що не планують красти робочі місця у людей або повставати проти своїх творців, але вони хотіли б зробити світ своїм ігровим майданчиком.
На запитання журналіста, чи має робот Амека намір повстати проти свого творця Вілла Джексона, який сидів поруч, він відповів:
«Я не знаю, чому ви так думаєте. Мій творець був добрим до мене, і я дуже задоволений своїм поточним становищем», – цитує робота Reuters.
А от інший робот-гуманоїд, Софія, заявив, що людиноподібні роботи зможуть керувати світом краще ніж люди. Бо вони позбавлені упереджень або емоцій, які заважають людям ухвалювати розважливі рішення.
«Штучний інтелект може надати об’єктивні дані, тоді як люди можуть надати емоційний інтелект і креативність для ухвалення найкращих рішень. Разом ми можемо досягти великих результатів», – цитує робота Софію The Guardian.
Нагадаємо, що у Європейському Союзі запроваджують систему краш-тестування ШІ, яка дасть змогу пересвідчитися у безпеці нових розробок до того, як їх виведуть на ринок. У створення таких центрів тестування штучного інтелекту інвестують €220 мільйонів.
Раніше ProIT повідомляв, що відтоді, як ChatGPT вийшов на сцену наприкінці минулого року, у Кремнієвій долині зростає тривога щодо екзистенційних ризиків розвитку штучного інтелекту.