2024 рік, безсумнівно, буде роком ПК зі штучним інтелектом. Microsoft випустила лінійку Surface із процесорами Intel зі штучним інтелектом, а її споживчу версію вже випустили з чипами Snapdragon X із NPU. Цього тижня Microsoft анонсувала Recall – нову функцію на базі ШІ для майбутніх ПК «Copilot+» із Windows 11.
Як повідомляє Windows Latest, чипи Intel та AMD не відповідають мінімальним апаратним вимогам 40 TOPS. Microsoft зарезервувала найцікавішу функцію ШІ для обмеженої лінійки процесорів Snapdragon.
Вимоги до обладнання для запуску Recall однаково високі. Щоб скористатися цією функцією, ваш ПК повинен мати:
- Snapdragon X Elite і X Plus.
- 40 ТОPS.
- 225 ГБ пам’яті.
- 16 ГБ оперативної пам’яті.
Але чому у вимогах конкретно згадуються Snapdragon X і X Plus? За даними Microsoft, Windows 11 Recall та інші функції штучного інтелекту вимагають до 40 TOPS (Tera Operations per Second).
Processor | NPU Power | Peak (with GPU/CPU) |
Snapdragon X Elite/Plus | 45 TOPS | 75 TOPS |
Intel Meteor Lake | 11 TOPS | 34 TOPS |
AMD Ryzen Hawk Point | 16 TOPS | 38 TOPS |
Як показано в наведеній вище таблиці, Snapdragon X значно швидший за чипи Intel та AMD AI. Суворі вимоги Microsoft до апаратного забезпечення для Recall розчарують багатьох користувачів, але вони необхідні для якісної роботи та захисту даних.
Функції Recall
Recall може бачити, що ви робите на своєму комп’ютері, які програми використовуєте і як, що ви робите у програмах, зокрема ваші розмови в WhatsApp. Recall записує все і зберігає знімки в локальному сховищі.
Як використовувати Recall?
Microsoft описує Recall як спосіб повернутися в минуле та дізнатися більше про свою діяльність.
Наприклад, якщо ви хочете звернутися до розмови зі своїм колегою та дізнатися більше про вашу зустріч, ви можете попросити Recall переглянути всі розмови з цією конкретною особою. Recall шукатиме певну розмову в усіх програмах, вкладках, налаштуваннях тощо.
З Recall легко знайти файли у великій купі завантажень або повторно переглянути історію вебпереглядача. Ви можете віддавати команди Recall природною мовою, усуваючи потребу вводити точні команди.
Також можна спілкуватися з Recall як з іншою людиною в реальному житті.
Функція працює нативно та не зберігає дані у хмарі, тому це не загроза для конфіденційності, принаймні теоретично. Ви можете видалити збережені знімки, налаштувати та видалити часові діапазони в налаштуваннях або призупинити виклик за допомогою піктограми на панелі завдань.
Крім того, можлива фільтрація програм і вебсайтів, щоб запобігти їх запису.
Microsoft додала спеціальний розділ історії оновлень для Recall у програмі «Параметри» та новий перемикач налаштувань конфіденційності й безпеки.
Ви зможете інсталювати оновлення для Windows 11 Recall AI та інші функції через Windows Updates.
Однак не зможете спробувати Recall до оновлення у вересні/жовтні 2024 року.
Більше функцій ШІ
Крім Recall, є інші майбутні функції ШІ, які вам сподобаються:
- Переклад Live Caption: комп’ютери Copilot+ будуть кращими в живому перекладі, що зручно під час перегляду чогось або під час відеоконференції.
- Auto Super Resolution: додає програмам можливості масштабування. Ви можете вибірково увімкнути або вимкнути цю функцію для будь-якої програми.
- Покращена генерація зображень і тексту за допомогою Cocreator: Microsoft планує змінити бренд Paint Cocreator на Image Cocreator і запропонує генерацію зображень і тексту кращої якості через Copilot.
- Розширені ефекти Windows Studio: Windows Studio Effects автоматично налаштовує камеру, щоб розмити фон, зменшити звуковий шум, покращити якість відео тощо.
Пам’ятайте, що всі ці можливості є ексклюзивними для щойно анонсованих ПК «Copilot+» від Microsoft, таких як Surface Pro і Surface Laptop.
Компанія стверджує, що комп’ютери пропонують до 15 годин перегляду вебсторінок, 20 годин роботи від батареї. У Microsoft заявили, що ПК Copilot+ на 58% швидші за MacBook Air M3.
Комп’ютери Copilot+ від OEM-виробників, таких як Asus, Dell та інших, дебютують вже 9 червня 2024 року.
Раніше ми повідомляли, що Microsoft цього тижня представила ПК Copilot+ із функціями ШІ.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!