Уряд Австралії інвестував $620 мільйонів у стартап PSiQuantum, який створює відмовостійку квантову систему для комерційного використання. PsiQuantum робить великі ставки на свою здатність побудувати перший у світі квантовий комп’ютер у Брісбені до 2027 року, повідомляє NetworkWorld.
Стартап створить практичний квантовий комп’ютер, здатний вирішувати комерційно корисні проблеми для критичних галузей, таких як відновлювана енергетика, мінерали та метали, охорона здоров’я і транспортування.
«Квантовий комп’ютер загального користування – це можливість побудувати нову практичну основу обчислювальної інфраструктури й таким чином розпочати наступну промислову революцію. Ця платформа допоможе вирішити неможливі проблеми сьогодення і стане інструментом для розробки рішень, які так необхідні для захисту нашого майбутнього», – сказав професор Джеремі О’Брайен, генеральний директор PsiQuantum, у заяві для преси.
Квантові обчислення відрізняються від сучасних обчислювальних систем на основі кремнію тим, що для обробки інформації використовуються квантові біти або кубіти, а не двійкові нулі або одиниці.
Отже, квантові комп’ютери можуть зберігати набагато більше інформації, ніж класичні системи, і таким чином потенційно можуть обробляти величезні обсяги обчислень, що виконуються паралельно, за лічені секунди, набагато швидше, ніж сучасні обчислювальні системи.
Наприклад, Google наразі має квантову систему, яка (як стверджують у компанії) за 3,5 хвилини вирішує проблему, для вирішення якої суперкомп’ютеру знадобилося б 10 тисяч років.
PsiQuantum використовує підхід до квантів, заснований на фотоніці, кодуючи кубіти в частинки світла, і використовує інфраструктуру промисловості з виробництва напівпровідників для виготовлення й тестування мільйонів фотонних пристроїв.
У планах компанії – розробити свою першу систему загального масштабу в режимі 1 мільйона фізичних кубітів і гіпермасштабування з модульною архітектурою, яка використовуватиме наявні технології кріогенного охолодження.
Однак плани PsiQuantum побудувати практичну квантову систему всього за 3 роки є амбітними, оскільки найдосконаліші квантові системи лише досягають стійкої стадії квантових обчислень.
Незважаючи на те, що багато компаній, зокрема Microsoft, Google та IBM, змагаються за створення практичних систем, наразі існує два головних виклики для досягнення цієї мети: кількість квантових бітів, або кубітів, які має один комп’ютер, і наскільки надійними є ці кубіти.
Комерційно життєздатні квантові обчислення залежать від надійності логічних кубітів. Їх має бути щонайменше 1000, щоб система розглядалася у практичному діапазоні.
Раніше ми повідомляли, що Microsoft і компанія квантових обчислень Quantinuum оголосили про досягнення нового максимуму у квантовому виправленні помилок. Це має підштовхнути квантову індустрію до нової фази розвитку, яка називається стадією стійкості.
Наступним етапом буде науково корисний квант, який потребує 100 надійних логічних кубітів, а потім – практичний.
Завдяки таким технологіям, як генеративний штучний інтелект, що швидко розвиваються та потребують більшої обчислювальної потужності, ніж можуть витримати поточні чипи, квантові обчислення вважаються ключовим шляхом усунення обмежень кремнію, яким компанії наразі намагаються задовольнити сучасні потреби з обробки даних.
Згідно з даними компанії, PsiQuantum вже знайшла партнерів у фармацевтиці, виробництві напівпровідників, аерокосмічній промисловості, хімікатах і фінансових послугах, щоб знайти застосування для свого центру квантових обчислень у Брісбені, коли він запрацює.
Читайте також на ProIT: Чи стануть квантові комп’ютери наступною платформою для кібератак?
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!