Опитування 501 бізнес- та ІТ-лідерів, проведене компанією Dimensional Research від імені Broadcom, виявило, що більша частина з них (60%) прийняли певну форму моделі життєздатної системи, або МЖС (з англійської Viable Systems Model, VSM). Про це повідомляє DevOps.com.
Проте більшість із цих зусиль все ще перебувають на ранніх стадіях: 13% – на стадії планування, 25% мають пілотний проєкт і 23% застосовують VSM до одного проєкту. Лише 10% широко застосовують VSM у своїх ініціативах із розробки програм.
Опитування виявило, що найпоширенішими інструментами VSM залишаються електронні таблиці Excel (50%). 69% діляться показниками VSM щокварталу або щомісяця, але лише 9% надають ці дані постійно.
Лише 36% опитаних сказали, що мають хорошу або відмінну видимість, тоді як 21% характеризують свою видимість як погану або як повну «чорну діру».
Лорін Кнудсен, директор із трансформації Broadcom, сказала, що незважаючи на прогрес у VSM, очевидно, ще багато роботи. Щоб полегшити ці зусилля, Broadcom зараз надає модель зрілості VSM, яка описує п’ять етапів, які організації повинні пройти, перш ніж повністю освоїти VSM.
Основні причини впровадження VSM включають ефективність (79%), клієнтський досвід (71%), цінність клієнта (62%), прибутковість (60%) та узгодженість (44%).
Загалом організації використовують VSM, щоб зменшити надлишкові зусилля, що має призвести до швидшого отримання більшого прибутку від інвестицій.
В ідеалі організації повинні мати можливість висвітлювати бізнес-цілі в контексті інструментів, які використовуються для створення та розгортання застосунків. Такий підхід дасть змогу розробникам і командам DevOps, які їх підтримують, ухвалювати кращі бізнес-рішення на основі залежностей, які можуть існувати між проєктами.
Опитування також показало, що 85% рішень ухвалюється на рівні керівництва або команда потребує схвалення керівництва, перш ніж виконувати свої рішення. Лише 5,8% сказали, що рішення ухвалюються та реалізуються на рівні команди.
Ця залежність від централізованої командно-контрольної моделі для управління розробкою застосунків є прямим результатом нездатності збирати відповідні дані й обмінюватися ними з командами, які працюють над різними елементами проєкту.
VSM вимагає від організацій інвестицій у платформи, здатні збирати й аналізувати відповідні дані.
Раніше ProIT розповідав, яким був 2023 рік для DevOps: огляд стану ринку.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!