ECMAScript 2024, заплановане оновлення стандарту ECMA для JavaScript, має включати сім нових функцій, починаючи від групування масивів і закінчуючи рядками Unicode. Очікується, що специфікація 2024 року від Технічного комітету ECMA 39 буде затверджена вже в червні, повідомляє InfoWorld.
Серед переліку готових функцій є пропозиція щодо групування масивів. Це звичайна операція, найкращим прикладом якої є GROUP BY SQL і програмування mapreduce. Можливість об’єднувати подібні дані у групи дає змогу розробникам обчислювати набори даних вищого порядку.
Інші нові функції для специфікації 2024 року включають передачу ArrayBuffer, яка додає нові методи до ArrayBuffer.prototype, а також ArrayBuffers зі змінним розміром і можливістю збільшення. Це розширює конструктори ArrayBuffer, щоб отримати додаткову максимальну довжину, яка дозволяє збільшувати та згортати буфери на місці.
Growable ArrayBuffers обіцяють забезпечити краще керування пам’яттю і слугувати можливістю синхронізації зі збільшенням пам’яті WebAssembly. Інша функція ECMAScript 2024, асинхронне атомарне очікування, в першу чергу призначена для використання в агентах, яким заборонено блокувати.
Інша нова функція, проміс із розв’язувачами, полегшує конфігурацію вирішення промісу та поведінки відхилення після її створення. Це вимагало громіздкого обхідного шляху для вилучення функцій вирішення та відхилення зі сфери зворотного виклику, йдеться у пропозиції.
Завдяки добре сформованим рядкам Unicode розробники ECMAScript просуваються вперед у розробці методу перевірки правильності певного рядка ECMAScript. Цілі запропонованого методу включають покращення продуктивності та збільшення ясності для читачів коду, де виконується цей тест, особливо для читачів, які не знають Unicode або регулярних виразів.
ECMAScript 2024 також розширить синтаксис для класів символів, додавши підтримку класів різниць/віднімань наборів, перетину наборів і вкладених класів символів.
Зауважимо, що минулорічний ECMAScript 2023 містив методи для пошуку і зміни масивів і розширив WeakMap API.
Раніше ProIT повідомляв, що Oracle представляє підтримку JavaScript у MySQL.
MySQL 5.7: оновити чи перенести? Читайте про це на ProIT.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!