Document Foundation випустила LibreOffice 24.2 як останню стабільну версію цього популярного, потужного, безкоштовного та міжплатформного офісного пакету з відкритим кодом для систем GNU/Linux, Android, macOS і Windows, повідомляє 9to5 linux.
Основні переваги LibreOffice 24.2 включають нову схему нумерації на основі календаря (YY.M), увімкнення збереження інформації автовідновлення за замовчуванням, створення резервних копій, що зменшує ризик втрати вмісту, покращення інтерфейсу NotebookBar, зокрема покращення підтримки попереднього перегляду друку тощо.
LibreOffice 24.2 також представляє нові функції безпеки, такі як нове шифрування ODF на основі пароля, яке працює краще, краще приховує метадані та є більш стійким до підробки, вимірювач надійності пароля в діалоговому вікні «Зберегти за допомогою пароля» та пояснення тексту в діалоговому вікні параметрів навколо налаштувань захисту макросів, щоб точно було зрозуміло, що дозволено, а що ні.
Для LibreOffice Write у цьому випуску представлено «легальну» впорядковану нумерацію списку, щоб певний рівень списку використовував арабську нумерацію для всіх своїх числових частин, стилі для коментарів зі стилем абзацу «Коментар», увімкненим за замовчуванням, що полегшує зміну форматування всіх коментарів одночасно або для візуальної категоризації різних типів коментарів. А також покращення підтримки багатосторінкових плаваючих таблиць: межі та виноски, вкладення, перенесення на всі сторінки тощо.
Для LibreOffice Calc у випуску LibreOffice 24.2 додано нове поле пошуку до бічної панелі «Функції», додано підтримку наукового числового формату в ODF і введено можливість виділяти рядок і стовпець, що відповідають активній клітинці.
Для LibreOffice Impress & Draw цей випуск додає підтримку обробки малих літер у LibreOffice Impress, переміщує налаштування консолі доповідача та дистанційного керування з Tools > Options > LibreOffice Impress to Slide Show > Slide Show Settings, а також додає кілька покращень і виправлень до шаблонів. Наприклад, краще розміщення різних заповнювачів, більш узгоджені шрифти та форматування, фіксований порядок слайдів, фіксовані стилі та їх ієрархія, покращена відповідність ODF тощо.
У цьому випуску також покращено взаємодію з MS Office завдяки підтримці розширення SVG OOXML для імпорту зображення SVG (елемент svgBlip) замість резервного PNG та експорту зображення SVG на додаток до резервного зображення PNG, яке використовується, коли елемент svgBlip не підтримується в документах, створених за допомогою старих версій MS Office.
Крім того, LibreOffice Writer отримав покращення верхніх і нижніх колонтитулів першої сторінки під час імпорту OOXML, використовуючи властивість first page
в існуючому стилі сторінки замість створення нового стилю сторінки, оптимізовані шаблони для японського тексту для покращення взаємодії з MS Word для японських користувачів, а також як підтримку імпорту «полотна для малювання» з документів DOCX.
«LibreOffice пропонує найвищий рівень сумісності на ринку офісних пакетів. Від вбудованої підтримки формату відкритих документів (ODF), який перевершує пропрієтарні формати з точки зору безпеки та надійності, до чудової підтримки файлів MS Office, а також фільтрів для широкого спектру застарілих форматів документів», – повідомляє The Document Foundation.
LibreOffice 24.2 доступний для завантаження прямо зараз з офіційного вебсайту як готові до встановлення бінарні файли для 64-розрядних дистрибутивів на основі DEB і RPM, таких як Fedora Linux, Debian GNU/Linux, Ubuntu тощо. Звичайно, вихідні архіви також є доступними для завантаження для інших дистрибутивів GNU/Linux.
До 30 листопада 2024 року цю серію підтримуватимуть загалом сім оновлень обслуговування. Перший випуск підтримки, LibreOffice 24.2.1, очікується наприкінці лютого або на початку березня.
Нещодавно Document Foundation оголосила про загальну доступність LibreOffice 7.6.3 як третього випуску останньої серії безкоштовних офісних пакетів LibreOffice 7.6 із відкритим кодом.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!