Не секрет, що перший прототип ноутбука у наближеному до сучасного форм-факторі з’явився ще наприкінці 60-х років минулого століття.
Його поява стала величезним кроком вперед з огляду важливості організації віддаленої роботи, звільнення від прив’язки до місця розташування офісу. Це було щось на кшталт появи персонального авто, яке дало людям нечуване відчуття свободи.
Сьогодні реклама ноутбуків наголошує на тому, що з ноутбуком можна працювати будь-де, відстань не має значення, його можна легко транспортувати з собою і навіть носити на собі, швидко включитись у роботу, буквально розгорнувши.
Команда проєкту може бути розосереджена по світу на відстані тисяч кілометрів. А ігрові ноутбуки можуть «помірятися» зі стаціонарними ПК своїми характеристиками.
Це все чиста правда, якщо не брати до уваги нюанси. Адже врешті решт ноутбук не став «вбивцею» стаціонарних комп’ютерів, оскільки стаціонарні ПК все ще потрібні та навіть незамінні там, де функціональність переважає над мобільністю.
Питання «ноутбук чи ПК» не має сенсу, доки не з’ясовані додаткові подробиці.
Головні з них — для яких цілей нам потрібна комп’ютерна техніка і яка специфіка умов роботи. Відповіді на них будуть визначальними для вибору між цими двома форм-факторами.
Не заглиблюючись у «критику» ноутбуків, оскільки це просто не має сенсу, бо тут завжди буде нічия, адже обидва форм-фактори в чомусь кращі, в чомусь гірші, розглянемо, які ж сильні сторони мають ПК.
1. Масштаб і специфіка вирішуваних задач (вимоги до відеокарти, обчислювальної потужності, інших технічних характеристик)
У деяких галузях альтернативи ПК просто немає. Наприклад, якщо йдеться про проєктування інженерне чи архітектурне, обробку графіки, відео тощо, тут потрібні не просто ПК, а потужні стаціонарні робочі станції.
2. Мінімізація вірогідності механічних пошкоджень
Ноутбук, який так легко носити з собою, так само легко можна і пошкодити. Вірогідність такого випадку зі стаціонарним ПК чи робочою станцією майже нульова.
3. Обмеження доступу до конфіденційних даних
Доступ до кінцевої точки, як правило, складніший коли йдеться про ПК, розташований в офісі. Принаймні фізично до нього важко дістатися, на відміну від ноута.
Крім паролів є охорона, пріоритетність доступу до кабінетів тощо. Це лише у фільмах злочинці миттєво отримують доступ до ПК в офісах за кілька ударів по клавішах.
4. Мінімізація вірогідності втрати чи крадіжки
Ноутбук завдяки його перевазі (мобільності) зловмисникам легше вкрасти або ж користувач може його загубити. Зі стаціонарними ПК це набагато складніше.
5. Можливість апгрейду
Корпус ПК має достатньо місця для додавання нових модулів, заміни комплектуючих на більш потужні або ж застарілих на нові. Його можна модифікувати майже як конструктор Lego.
6. Цінова перевага
У випадку співставних за технічними характеристиками моделей стаціонарний ПК коштує дешевше. Надзвичайно потужна робоча станція може коштувати від 1500 умовних одиниць, співставний за характеристиками ноутбук — приблизно у 1,5 рази дорожче.
7. Економічна вигода
Якщо компанії потрібно оснастити офіс на 50, 100 та більше робочих місць, закупка ноутбуків виллється у значні суми. Аналогічні конфігурації стаціонарних комп’ютерів значно заощадять бюджет.
8. Вплив на здоров’я
Для роботи за стаціонарним ПК потрібен комп’ютерний стіл і стілець. Сучасні моделі столів і стільців чи крісел ергономічні та зручні. Це набагато здоровіше, ніж працювати на ноуті, розташувавши його на власному кухонному столі чи лежачи в шезлонзі (хоча картинка для реклами виглядає привабливо).
Крім того, компанії проєктують офіси з урахуванням санітарно-гігієнічних вимог до рівня освітленості, ергономіки тощо.
9. Варіабельність конфігурації, кастомізація
Під замовлення можна зібрати робочу станцію згідно із запитом на характеристики. Наприклад, Prime PC легко і швидко виготовляє як прості офісні конфігурації ПК, так і потужні робочі станції для специфічних задач.
10. Швидкість постачання
Як свідчить досвід нашої компанії, зокрема воєнного часу, виробити та передати замовнику кілька сотень стаціонарних комп’ютерів — набагато швидше і реальніше, ніж за той самий час знайти та доставити аналогічну кількість ноутбуків із необхідними характеристиками.
І наостанок хочеться нагадати, що підтримка національного виробника, особливо в такі важкі часи, — це завжди пріоритет. Наша компанія вже понад 20 років забезпечує найбільших замовників в Україні надійною та сучасною комп’ютерною технікою та має всі необхідні сертифікати міжнародної стандартизації.
Персональні комп’ютери та інші сучасні гаджети, зроблені в Україні? Так, це реально. А ще — інноваційно та відповідно до потреб будь-якого споживача.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!
Редакція не несе відповідальності за інформацію, викладену у блогах. Це особиста думка автора.