Телекомунікаційний гігант Nokia оголосив про скорочення до 14 тисяч робочих місць. Причиною цього рішення було названо уповільнення попиту на обладнання 5G, повідомляє Network World.
У компанії розповіли, що її чисті продажі у третьому кварталі знизилися на 20% порівняно з аналогічним періодом минулого року, а прибуток за той же період – на 69%. Nokia заявила, що в результаті буде впроваджено заходи щодо скорочення витрат, щоб спробувати заощадити від $842 до $1,2 мільярда до 2026 року, усунувши витрати на суму $422 мільйони у 2024 році й ще $316 мільйонів роком пізніше.
«Найскладніші бізнес-рішення – це ті, які впливають на наших людей. У нас є надзвичайно талановиті співробітники в Nokia, і ми підтримуватимемо всіх, кого торкнеться цей процес. Перезавантаження бази витрат є необхідним кроком для адаптації до ринкової невизначеності та забезпечення нашої довгострокової прибутковості й конкурентоспроможності. Ми як і раніше впевнені в можливостях, які відкриються перед нами», – сказав президент і генеральний директор компанії Пекка Лундмарк у заяві.
Представник Nokia зазначив, що компанія зараз починає процес консультацій щодо початкових скорочень, відмовившись коментувати, на які робочі функції вплинуть звільнення, чи вплинуть звільнення на глобальну робочу силу Nokia або співробітників у певних географічних регіонах.
«Терміни й деталі остаточних рішень будуть визначені лише після ретельного розгляду та залежатимуть від розвитку попиту на кінцевому ринку», – сказав речник.
Nokia – не єдина телекомунікаційна компанія, яка цього року оголосила про звільнення своїх працівників. Найбільший конкурент компанії Ericsson у лютому звільнив 8500 співробітників, а цього тижня оголосив про падіння продажів і очікує, що невизначеність, яка вплине на його бізнес, збережеться до 2024 року. У травні BT Group повідомила про плани скоротити 55 тисяч робочих місць. У Vodafone заявили, що скоротять 11 тисяч співробітників.
Незважаючи на те, що приватні мережі 5G/LTE для підприємств стають все більш поширеними, існує кілька чинників, які можуть вплинути на темпи впровадження протягом наступних 2 років, зазначається у звіті дослідницької компанії IDC, опублікованому в липні.
Є три фактори, які уповільнили зростання приватного стільникового зв’язку: повільніша, ніж очікувалося, доступність найновіших чипсетів 5G, труднощі з інтеграцією приватного стільникового зв’язку в наявну мережеву інфраструктуру та спосіб продажу приватного стільникового зв’язку.
«Для того, щоб ринок швидше розвивався в усьому світі, а постачальники отримували більший прибуток, ми передбачаємо необхідність розвитку традиційного корпоративного каналу, за допомогою якого більша частина обладнання надходить на ринок через дистриб’юторів і торговельних посередників», – йдеться у звіті IDC.
Читайте також на ProIT: Nokia ставить промисловий метавсесвіт у центр своєї корпоративної стратегії.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!