Регулятори Європейського Союзу висунули Microsoft звинувачення у незаконному об’єднанні програми чату Teams із підписками на Office 365 і Microsoft 365.
Як повідомляє The Verge, це перший випадок, коли корпорацію звинуватили у порушенні антимонопольного законодавства в ЄС за останні 15 років (після двох великих справ, пов’язаних з об’єднанням Windows Media Player та Internet Explorer).
«Європейська комісія повідомила Microsoft про свою попередню думку, що корпорація порушила антимонопольні правила ЄС, прив’язавши свій продукт зв’язку і співпраці Teams до своїх популярних програм продуктивності, які входять до її пакетів для бізнесу Office 365 і Microsoft 365», – йдеться в заяві Європейської комісії.
Наразі корпорація отримала заяву про заперечення і перелік занепокоєнь ЄС щодо пакетування Teams.
Минулого року програмний гігант відокремив Teams від Office у Європі, намагаючись вирішити проблеми регулятора, а потім виділив Teams від Office 365 як власний окремий застосунок у всьому світі. Однак відокремлення було недостатньо, щоб запобігти зборам.
«Ми стурбовані тим, що Microsoft може надавати своєму власному комунікаційному продукту Teams неправомірну перевагу над конкурентами, прив’язуючи його до своїх популярних пакетів продуктивності для бізнесу. Якщо це буде підтверджено, то поведінка корпорації буде незаконною відповідно до наших правил конкуренції. Тепер Microsoft має змогу відповісти на наші занепокоєння», – зазначила Маргрет Вестагер, керівник відділу конкурентної політики у Європі.
У Microsoft кажуть, що працюють із ЄС, щоб знайти рішення.
«Відокремивши Teams і здійснивши початкові кроки щодо взаємодії, ми працюватимемо над пошуком рішень для вирішення проблем, які залишаються у Комісії», – сказав президент Microsoft Бред Сміт у заяві для Financial Times.
Законодавці Європейського Союзу розпочали антимонопольне розслідування проти Microsoft щодо комплектування Teams минулого року після антиконкурентної скарги, поданої Slack у липні 2020 року.
У початковій скарзі Slack було зазначено, що Microsoft незаконно «прив’язала» свій продукт Microsoft Teams до Office і примусово встановлює його для мільйонів користувачів, блокуючи його видалення і приховуючи справжню вартість для корпоративних клієнтів.
Якщо Microsoft визнають винною у порушенні антимонопольного законодавства, то їй може загрожувати штраф у розмірі до 10% річного світового обороту компанії.
Також Європейська комісія може застосувати засоби правового захисту, щоб змусити корпорацію змінити свої програмні продукти, як це було в минулому.
Так, наприклад, у 2004 році Європейська комісія наказала Microsoft запропонувати версію Windows без медіапрогравача. Це призвело до того, що версія Windows XP N була доступна лише на ринках ЄС.
У 2009 році Microsoft також була змушена забезпечити користувачам вибір веббраузерів після того, як багато років поєднувала Internet Explorer із Windows.
У 2013 році корпорацію оштрафували на $730 мільйонів за те, що вона не включила вибір браузера у Windows 7 SP1.
Читайте також на ProIT: Microsoft підтверджує численні проблеми в оновленнях безпеки Windows 11 2024.
Нагадаємо, раніше Microsoft підтвердила, що оновлення безпеки Windows від квітня 2024 року порушують VPN-з’єднання між клієнтськими та серверними платформами.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!