Компанія Microsoft цього тижня підтвердила, що користувачі Windows 10 не зможуть оновитися до Windows 11 без підтримки TPM 2.0, назвавши це вимогою, яку не можна обійти. Про це повідомляє Bleeping Computer.
TPM 2.0 (Trusted Platform Module) — це спеціалізований процесор, вбудований у сучасні комп’ютери, який забезпечує апаратну безпеку. Він використовується для зберігання конфіденційних даних, таких як ключі шифрування й інші облікові дані.
Ще в червні 2021 року Microsoft оголосила TPM 2.0 обов’язковою вимогою для встановлення або оновлення до Windows 11, наголосивши, що це робить системи більш стійкими до спроб втручання і складних кібератак.
Обхід вимог TPM 2.0
Попри це, користувачі Windows створили численні інструменти, скрипти та методи для обходу цієї вимоги. Однак Microsoft наголошує, що немає гарантії, що Windows 11 працюватиме без TPM у майбутньому.
Старший менеджер продуктів Стівен Хоскінг назвав TPM 2.0 незамінним стандартом для майбутнього Windows і пояснив, як він допомагає вирішувати сучасні виклики безпеки, використовуючи криптографію за сучасними галузевими стандартами й інтеграцію з можливостями Windows, такими як Secure Boot і Windows Hello for Business.
«TPM 2.0 відіграє ключову роль у захисті ідентичності, даних і підтриманні цілісності вашої системи. Цей модуль також допомагає захищати конфіденційну інформацію в умовах розвитку штучного інтелекту для фізичних пристроїв, хмарних платформ і серверів», — заявив Хоскінг.
Windows 10 завершує підтримку
Хоча підтримка Windows 10 завершиться через менш ніж рік, 14 жовтня 2025 року, понад 61% усіх систем Windows у світі все ще працюють на Windows 10. Натомість лише 35% користувачів перейшли на Windows 11, за даними Statcounter.
Навіть після завершення основної підтримки Microsoft дозволить користувачам Windows 10 Home відкласти перехід на Windows 11 ще на рік за програмою Extended Security Updates (ESU), яка коштує $30.
«Програма ESU для домашніх користувачів буде доступна на один рік за $30. Запис у програму стане можливим ближче до кінця підтримки у 2025 році», — повідомив Юсуф Мехді, виконавчий віцепрезидент Microsoft.
Однак версії Windows 10 Long-Term Servicing Branch (LTSB) та Long-Term Servicing Channel (LTSC), які використовуються у спеціалізованих пристроях, як-от медичні чи промислові, продовжать отримувати оновлення після 2025 року.
- Windows 10 2016 LTSB буде підтримуватися до 13 жовтня 2026 року.
- Windows 10 IoT Enterprise LTSC 2021 — до 13 січня 2032 року.
Нове оновлення Windows 11
Microsoft також повідомила, що Windows 11 24H2 почала розгортатися на більше пристроїв, що працюють на версіях Windows 11 22H2 і 23H2.
«Щоб перевірити доступність оновлення, відкрийте «Налаштування» > «Оновлення Windows» і натисніть «Перевірити наявність оновлень». Якщо пристрій готовий, буде доступна опція Завантажити та встановити», — зазначено в оновленні Windows Release Health.
Читайте також на ProIT: Грудневе оновлення Windows 11 24H2 додає нові функції та покращення.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!