Корпорація Microsoft додала підсистему Windows для Linux (WSL) для запуску дистрибутивів Linux.
Завдяки WSL не потрібно подвійно завантажувати Linux або створювати віртуальну машину, але ця функція обмежена терміналом Windows. Для усунення незручностей користування командним рядком Microsoft створює графічний інтерфейс для керування дистрибутивами Linux.
Як повідомляє Windows Latest, Microsoft опублікувала повідомлення про WSL у GitHub. Користувачів попросили висловлювати пропозиції щодо використання Dev Home для керування всіма встановленими дистрибутивами Linux.
Також Microsoft поділилася кількома скрінами, які демонструють, як може виглядати графічний інтерфейс для керування дистрибутивами Linux.
У корпорації сподіваються, що завдяки створенню графічного інтерфейсу для керування дистрибутивами WSL користувачі зможуть отримати інформацію про всі встановлені дистрибутиви, матимуть доступ до них і можливість керувати ними.
Як показано нижче, єдиним способом взаємодії з дистрибутивом Linux у Windows є використання терміналу.
Новому користувачеві може бути важко вивчити WSL і керувати встановленою операційною системою. За допомогою інтерфейсу карток Dev Home ви можете контролювати всі аспекти встановлених дистрибутивів.
Макет інтерфейсу користувача показує нову вкладку в застосунку Dev Home під назвою Windows Subsystem for Linux (WSL). У розділі відображаються всі встановлені дистрибутиви з кількома параметрами налаштування, а також системна статистика для дистрибутиву, який використовується. Ви можете запустити певний дистрибутив і навіть запустити його як певний користувач.
Контекстне меню дає змогу користувачеві видалити певний дистрибутив, встановити його як вибір за замовчуванням або перемістити в інше місце.
Можна додати новий дистрибутив, натиснувши кнопку «+ Додати» у верхньому правому куті. Нарешті, опція вимкнення WSL також є на верхній панелі, що дозволяє легко вимкнути цю функцію.
WSL стане більш інтерактивним завдяки інтеграції Dev Home
Нова інтеграція WSL добре продумана. Розробники планують включити опцію монтування диска, відформатованого під Linux, і показувати використання апаратного забезпечення WSL VM для кожного дистрибутиву.
Microsoft також тестує функцію, яка визначає версію WSL. Ця функція дозволить користувачам переглядати дані в режимі реального часу щодо загального використання оперативної пам’яті та ЦП WSL. Моніторинг включає інформацію для всієї віртуальної машини й окремих дистрибутивів.
Ви навіть можете монтувати диски, відформатовані під Linux, із VHD або встановлених дисків.
Крім того, якщо ви любите стежити за розробкою WSL, то будете в курсі останніх оновлень WSL завдяки легкому доступу до нових функцій і приміток до випуску.
Зараз WSL не має графічного інтерфейсу. Це нове оновлення може допомогти користувачам ознайомитися з Linux і віртуальними машинами.
Нагадаємо, нещодавно Microsoft анонсувала випуск Office 2024 без підписки.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!