Індустрія DevOps розвивається неймовірними темпами. Аналітики прогнозують, що ринок зросте у п’ять разів і досягне майже $40 мільярдів до кінця десятиліття. У 2022 році її вартість вже перевищила $8 мільярдів. Однак це зростання супроводжується серйозною нестачею кадрів, повідомляє DevOps.com.
Міністерство праці США прогнозує, що до 2030 року світовий дефіцит інженерів-розробників перевищить 85 мільйонів. Крім того, очікується, що попит на спеціалістів DevOps зростатиме більш ніж на 20% щорічно протягом решти десятиліття. Ці суперечливі тенденції створюють значні проблеми для компаній, які займаються програмним забезпеченням і додатками.
Згідно зі звітом Manpower Group, 75% роботодавців вважають пошук технічних талантів своєю головною турботою. Оскільки попит на досвідчених спеціалістів DevOps продовжує зростати, компаніям стає все важче знайти потрібний персонал.
Щоб це виправити, компаніям слід досліджувати інноваційні рішення, такі як no-code та low-code-платформи.
Інтеграція інструментів no-code та low-code у процес DevOps може допомогти усунути нестачу фахівців. Ці інструменти дають змогу оптимізувати роботу наявних спеціалістів DevOps і розширювати команди за межі традиційних ІТ-спеціалістів, надаючи компаніям у галузі DevOps конкурентну перевагу.
Gartner прогнозує, що до 2024 року 80% додатків розроблятимуть не ІТ-фахівці. Використовуючи no-code та low-code технології, організації можуть розподіляти базові завдання по всій організації, звільняючи час кваліфікованих розробників і зменшуючи їх робоче навантаження та стрес. Це дозволяє розробникам зосередитись на створенні складніших високоякісних рішень та прискорює інновації в цілому.
Використовуючи ці платформи, організації можуть розширити свої команди та створити більш інклюзивне середовище для тих, хто не є ІТ-фахівцями. Тож поширення no-code та low-code є безпрограшним для всіх.