Згідно з дослідженням IT Research Ukraine, найвище ризик залишитися без роботи оцінюють тестувальники, а найбільше бояться втратити роботу ті IT-фахівці, які вже побували у резерві. Найменш занепокоєні перспективою втрати роботи проєктні менеджери та менеджери вищої ланки.
58% опитаних зазначили, що попит на нові кадри у компаніях знизився, водночас майже чверть респондентів відзначили збільшення кількості вакансій. 57% компаній на період опитування мали переведених у резерв працівників.
Майже 48% опитаних спеціалістів зазначили, що їхня робота змінилася за минулий рік. Так, 34% опитаних змінили проєкт всередині компанії, 33% – перейшли на нове місце роботи. Ще 12% – опинилися в резерві. 6% IT-фахівців на момент дослідження були безробітні, а 4,8% втратили роботу.
У той же час 85% компаній продовжують наймати працівників на відкриті вакансії, а 56% із них шукають кандидатів із зовнішніх джерел.
Крім того, 56% HR-спеціалістів зазначили, що компанії наймають фахівців із рівнем кваліфікації Junior.
При цьому є фахівці, на яких попит навіть зростає. Наприклад, це спеціалісти із продажів, лідогенерації та маркетингу.
Через непросту ситуацію на ринку айтівці не поспішають звільнятися і змінювати місце роботи. Згідно з дослідженням, медіанний показник утримання спеціалістів наразі становить 85%, а показник плинності кадрів – 10%.
Порівняно з минулим роком настрої IT-фахівців стають більш песимістичними. Майже половина опитаних думає, що в цьому році кількість вакансій буде зменшуватися. І лиш кожен четвертий вірить, що пропозицій стане більше.
Однак очікування HR-спеціалістів дещо оптимістичніші: 30% із них переконані, що вакансій стане більше, а 42% вважають, що ситуація залишиться без змін.
В опитуванні IT Research Ukraine взяли участь понад 7 тисяч респондентів із 400 ІТ-компаній.
Читайте також на ProIT: Одруження, збори FPV та соло-походи Карпатами: що планують айтівці на 2024 рік.
Раніше ProIT публікував інтерв’ю із Семеном Дукачем, партнером-засновником One Way Ventures, – фонду венчурного капіталу, який підтримує підприємців-іммігрантів: «З інвестицій в Україну я в найбільшому плюсі, бо тут як на війні, так і в бізнесі – не здаються».
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!