ProIT: медіа для профі в IT
2 хв

«Хрещена мати ШІ» створила стартап вартістю $1 мільярд

author avatar ProIT NEWS

У січні Фей-Фей Лі, піонер штучного інтелекту, пішла у дворічну відпустку зі своєї посади у Стенфордському університеті. Згодом вона оновила свій LinkedIn та описала свою поточну роботу як щось нове.

За даними видання Financial Times, це нове підприємство виявилося стартапом під назвою World Labs, який уже досяг оцінки в $1 мільярд лише через 4 місяці після запуску.

Повідомляється, що серед інвесторів стартапу є компанії венчурного капіталу Andreessen Horowitz і Radical Ventures.

Andreessen Horowitz, яка робить значну ставку на штучний інтелект, виділяючи мільярди доларів на цю технологію, і Radical Ventures, венчурна компанія, орієнтована на машинне навчання, належать до зростаючої групи інвесторів, які прагнуть скористатися перевагами революції ШІ.

За даними Crunchbase, у другому кварталі фінансування венчурного капіталу для компаній зі штучним інтелектом подвоїлося порівняно з минулим роком і становило $24 мільярди.

Лі, яку часто називають «хрещеною матір’ю штучного інтелекту» за її внесок у розвиток технологій, є партнером Radical Ventures.

Вона є співкерівником Інституту штучного інтелекту у Стенфорді, орієнтованого на людину. Основна мета діяльності — використовувати генеративний ШІ для покращення стану людини.

Серед її студентів був Андрій Карпати, засновник OpenAI, який очолював зусилля зі штучного інтелекту в компанії Tesla (TSLA) і нещодавно запустив стартап, орієнтований на освіту.

До приходу у виш у 2009 році робота Лі у Принстонському університеті призвела до проривної розробки ImageNet — бази даних із 15 мільйонів зображень, які використовуються для візуального навчання комп’ютерів.

Раніше Лі також обіймала посаду віцепрезидента Google і головного наукового спеціаліста з питань штучного інтелекту та машинного навчання в Google Cloud у 2017–2018 роках. Була директором ради директорів у Twitter і радником Білого дому з технічної політики.

Що таке просторовий інтелект?

У своїй новій компанії Лі працює над створенням просторового інтелекту — концепції, про яку вона розповіла під час квітневого TED Talk, повідомляє Observer.

«Якщо ми хочемо просунути штучний інтелект за межі його поточних можливостей, ми хочемо більше, ніж ШІ, який може бачити та говорити», — вважає Лі.

Щоб проілюструвати концепцію просторового інтелекту, вона продемонструвала зображення кота, який штовхає склянку.

«За частку секунди ваш мозок подивився на геометрію цього скла, його місце у 3D-просторі, його зв’язок зі столом, котом і всім іншим, і ви можете передбачити, що станеться далі. Бажання діяти є вродженим для всіх істот із просторовим інтелектом, який пов’язує сприйняття з дією», — йдеться у повідомленні.

Для реалізації таких інноваційних проєктів потрібне фінансування, чого часто не вистачає науковцям із розвитку ШІ та установам, у яких вони працюють.

«У нас немає обчислювальних ресурсів, у нас немає даних, і все більше наших талантів переходять у приватний сектор», — казала Лі у коментарі Bloomberg минулого року, обговорюючи нездатність університетів навчати дорогі моделі ШІ.

Відзначаючи дисбаланс у фінансуванні між державним і приватним секторами, останній з яких сповнений венчурного капіталу для стартапів штучного інтелекту, Лі сказала, що вона зустрічалася із президентом Джо Байденом минулого літа і закликала його до агресивного поштовху в інвестиціях у державні проєкти та дослідження ШІ.

У випадку з World Labs не потрібен поштовх. За даними Financial Times, з квітня стартап уже провів два раунди фінансування та залучив близько $100 мільйонів під час останнього з них.

Pаніше ми писали про ключових впливових осіб у світі ШІ. Хто ще, окрім Фей-Фей Лі, є провідними впливовими особами й експертами у цій галузі, читайте тут.

Також нагадаємо, що вчені розробили новий синаптичний транзистор, який працює як людський мозок.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.