Згідно з рейтингом мов програмування за третій квартал 2024 року від RedMonk, ситуація серед 20 найкращих мов залишається стабільною. JavaScript, Python і Java займають перші три місця у такому ж порядку, повідомляє The New Stack.
PHP опинився на четвертому місці, а C# — на п’ятому. За ними слідує інша мова, створена Microsoft, TypeScript, яка зайняла шосте місце.
«Технічно рейтинг TypeScript не змінився, оскільки ця мова займала шосте місце й у попередньому рейтингу, але це перший квартал, коли він є єдиним власником цього місця», — зазначив Стівен О’Грейді, головний аналітик і співзасновник RedMonk.
CSS опустився на одну сходинку до сьомого місця, залишивши TypeScript одразу за п’ятіркою найкращих.
C++ зрівнявся із CSS і посідає сьоме місці, Ruby посів дев’яте, C — десяте, а Swift — одинадцяте. Go та R поділили дванадцяте місце.
Shell, Kotlin і Scala поділили 14-те місце. Обидві мови, які працюють на віртуальній машині Java (JVM), піднялися в рейтингу: Scala — на дві позиції, а Kotlin — на три.
TIOBE
Індекс мов програмування TIOBE за вересень 2024 року відрізняється. У ньому Python, C++, Java, C та C# становлять першу п’ятірку. За ними йдуть JavaScript, Visual Basic, Go, SQL і Fortran.
Мова C впала на найнижчу позицію з моменту створення індексу у 2001 році. Серед причин цього занепаду є відсутність об’єктно-орієнтованих функцій, що ускладнює підтримку великих програм на C, а також перехід вбудованих систем до C++ і підтримка Урядом США безпечних для пам’яті мов, таких як Rust.
«Уряд США прагне заборонити небезпечні для пам’яті мови, такі як C, на користь безпечних, як Rust. Компанії активно розглядають Rust як альтернативу C, але мова C залишатиметься у топ-10 індексу TIOBE ще дуже довго через величезну кількість важливих для безпеки систем, які на ній працюють», — написав Пол Янсен, генеральний директор TIOBE.
Раніше ми повідомляли, що у другому кварталі, згідно з рейтингами, PHP падав в індексах популярності мов. Python був на перших місцях.
Читайте також на ProIT: Genkit for Go від Google забезпечує розробку ШІ-застосунків мовою Go.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!