Голландський інженер Бйорн Карманн розробив пристрій під назвою Paragraphica. Це камера без об’єктива й матриці, яка використовує ШІ для візуалізації «фото» певного місця та моменту.
Paragraphica схожа на плівковий фотоапарат, але без об’єктива й матриці. Натомість девайс генерує реалістичні зображення на основі даних про місцезнаходження, погодні умови, час доби, освітлення й інших параметрів.
Таку інформацію пристрій збирає онлайн з відкритих джерел і перетворює її на короткий текст, який виводиться на дисплей. Після цього нейромережа Stable Diffusion генерує за вказаним описом зображення, надзвичайно схоже на реальне.
«Отримане «фото» не просто знімок, а складне та деталізоване відображення місця, в якому ви перебуваєте, і, можливо, того, як ШІ-модель бачить цей простір», – пояснює Бйорн Карманн.
Корпус камери інженер надрукував на 3D-принтері, а всередину помістив одноплатний комп’ютер Raspberry Pi 4. Верхня панель оснащена трьома коліщатками. Вони дають змогу налаштувати радіус пошуку даних та інші параметри зображення.
Замість об’єктива пристрій має декоративну конструкцію, що нагадує антену. Її форма навіяна пальцеподібними вусами зірконоса – ссавця родини кротових, який сприймає навколишній світ завдяки цим рецепторам.
Нині Бйорн Карманн продає «стрічку» на 36 світлин за $2.
Скористатися камерою від інженера можна тут.