Корпорація Intel оголосила, що всі обчислювальні модулі масштабного суперкомп’ютера Aurora встановлено.
Aurora – це спільний проєкт компаній Intel, Hewlett Packard Enterprise та Департаменту енергетики США. Суперкомп’ютер призначений для розкриття потенціалу трьох основних складників високопродуктивних обчислень: симуляцій, аналізу даних та штучного інтелекту.
Чому це важливо
Перед дослідниками постають величезні виклики – від боротьби зі зміною клімату до пошуку ліків від смертельних хвороб. Все це потребує застосування передових обчислювальних технологій широкого діапазону. Aurora надасть необхідні інструменти для розширення меж наукового дослідження.
«Поки що ми працюємо над проходженням тестування. Ми збираємося використовувати Aurora для тренування масштабних моделей генеративного штучного інтелекту з відкритими джерелами в галузі науки, – сказав Рік Стівенс, виконувач обов’язків директора Національної лабораторії Аргон. – Aurora має понад 60 тисяч графічних процесорів серії Max від Intel, дуже швидку I/O-систему та використовує велику кількість твердотілих накопичувачів для забезпечення швидкого зберігання й доступу до великого обсягу даних».
Aurora складається з 10 624 обчислювальних модулів, які називаються блейдами. Ці леза, які важать 70 фунтів кожне, працюють у 166 шафах розміром із холодильник. Повністю зібрана система займає стільки ж місця, скільки два професійних баскетбольних майданчики.
Кожен блейд Aurora містить два центральних процесори з лінійки мікросхем Intel Xeon Max Series. Також є шість відеокарт серії Intel Max GPU. Процесори підтримуються мікросхемами пам’яті, мережевим обладнанням та охолоджувачем, вбудованим у кожен блейд.
Процесорні чипи Intel Xeon Max Series засновані на 10-нанометровій архітектурі. Вони оптимізовані для таких робочих навантажень, як моделі штучного інтелекту, яким необхідно часто переміщувати дані в пам’ять і з пам’яті. Щоб прискорити такі робочі навантаження, процесори включають тип високошвидкісної пам’яті під назвою HBM, яка була недоступна в попередніх чипах Intel.
Графічні процесори Intel серії Max, які утворюють інший базовий блок Aurora, також оптимізовані для робочих навантажень ШІ. Набір інструкцій графічних процесорів Intel серії Max розроблено спеціально для множення матриць, математичних операцій, які моделі ШІ використовують для обробки даних.
Мікросхеми також включають до 128 блоків трейсингу променів. Трейсинг променів – це метод відтворення ефектів світла і тіні. За словами фахівців Intel, ця технологія прискорює функції візуалізації даних наукових програм.
Загалом Aurora має 21 248 ЦП і 63 744 відеокарти, що робить її найбільшим у світі кластером GPU. Чипи підтримуються 220-петабайтним пулом пам’яті об’єктів, який Aurora використовує для зберігання даних наукових програм.
Для повного використання продуктивності Aurora дослідникам необхідно проводити спеціальну оптимізацію їхніх програм для системи. Щоб полегшити це завдання, Міністерство енергетики створило мініатюрну версію Aurora під назвою Sunspot. Вона забезпечує середовище, в якому дослідники можуть тестувати різні методи оптимізації програмного забезпечення.