IBM представила свій новий процесор Telum II із вбудованим ШІ-прискорювачем для майбутніх мейнфреймів IBM Z, які зможуть обробляти як критично важливі завдання, так і ШІ-навантаження.
За словами фахівців IBM, новий процесор може потенційно покращити продуктивність до 70% у ключових системних компонентах порівняно з оригінальним Telum, випущеним у 2021 році.
Tom's Hardware повідомляє, що процесор Telum II оснащений вісьмома високопродуктивними ядрами з покращеним прогнозуванням переходів, записом даних і перекладом адрес, які працюють на частоті 5,5 ГГц, а також 36 МБ кешу L2, що на 40% більше, ніж у його попередника.
ЦП також підтримує віртуальні кеші L3 і L4, які розширюються до 360 МБ і 2,88 ГБ відповідно.
Основною особливістю Telum II є його покращений ШІ-прискорювач, який забезпечує в чотири рази більше обчислювальної потужності порівняно із попередником, досягаючи 24 трильйонів операцій на секунду (TOPS) з точністю INT8.
Архітектура прискорювача оптимізована для обробки ШІ-навантажень у режимі реального часу з низькою затримкою.
Крім того, Telum II має вбудований DPU для швидшої обробки транзакцій. Telum II виготовлений за технологією процесу 5HPP від Samsung і містить 43 мільярди транзисторів.
Покращення на рівні системи в Telum II дозволяють кожному ШІ-прискорювачу в межах процесорного модуля отримувати завдання від будь-якого з восьми ядер, забезпечуючи збалансоване навантаження і максимальну доступну потужність у 192 TOPS на модуль у повністю налаштованій системі.
Окрім Telum II, IBM представила новий додатковий прискорювач ШІ під назвою Spyre, розроблений у співпраці з IBM Research та IBM. Цей процесор містить 32 ядра ШІ-прискорювача і має архітектурні схожості з ШІ-прискорювачем у Telum II.
Spyre Accelerator можна інтегрувати в підсистему введення-виведення IBM Z через з'єднання PCIe для підвищення потужності обробки AI-системи.
Spyre містить 26 мільярдів транзисторів і виготовлений за технологією 5LPE від Samsung.
Як Telum II, так і Spyre Accelerator призначені для підтримки методів ансамблевого ШІ, які включають використання кількох AI-моделей для покращення точності й продуктивності завдань.
Як приклад, IBM наводить виявлення шахрайства, де поєднання традиційних нейронних мереж із великими мовними моделями (LLM) може значно покращити виявлення підозрілої діяльності.
Обидва продукти (процесор Telum II та Spyre Accelerator) будуть доступні у 2025 році. Хоча IBM не уточнює, чи буде це на початку року, чи пізніше.
Раніше ми повідомляли, що компанія IBM додає генеративний штучний інтелект до своїх керованих служб виявлення та реагування на загрози, щоб оптимізувати ідентифікацію й реагування на порушення безпеки підприємства.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!Ґ