Чат-бот із ШІ може бути ефективним мотиватором, який допоможе вам поставити цілі й організувати свій графік для їх досягнення. Про це йдеться у статті колумніста The New York Times.
Він запропонував ШІ поставити йому цілі, сформувати нові звички та запланувати їх втілення у розпорядку життя. І ось що з цього вийшло.
«Виявляється, такі чат-боти, як ChatGPT і Bard, справді непогано справляються з цими завданнями», – визнав автор матеріалу.
Він обрав таку ціль для експерименту: пробігти марафон. Журналіст використав ChatGPT від Open AI і поставив йому завдання: скласти план тренувань на основі принципів із книги «Клуб повільного бігу з автофокусом: найкращий посібник для тих, хто хоче бігати».
«Я хочу, щоб ти виступив у ролі лайф-коуча. Я надам деякі подробиці про мою поточну ситуацію та цілі, а твоя робота – розробити стратегії, які допоможуть мені ухвалювати кращі рішення та досягати цих цілей. Це може включати надання порад на різні теми, наприклад створення планів для досягнення успіху або допомогу з проживанням важких емоцій. Мій перший запит такий: моя ціль цієї осені – пробігти марафон. Розроби тримісячний план, використовуючи принципи з книги "Клуб повільного бігу з АФ"», – описує свій досвід взаємодії зі ChatGPT автор колонки.
У перший місяць чат-бот порадив йому почати з чотирьох 30-хвилинних прогулянок на тиждень, щоб звикнути до фізичної активності. На 2-й місяць потрібно підтримувати цю частоту, але додати біг підтюпцем. На 3-й місяць рекомендовано зосередитися на бігу і збільшити загальний час занять до 45 хвилин.
Наступний крок – прийняти ці пропозиції та перетворити їх на звички. Коли бот розробить план тренувань, кожне заняття можна через ChatGPT додати до календаря.
«Ви можете вручну вставити тренування у свій календар, але що в цьому цікавого? У ChatGPT за допомогою інструменту автоматизації плагіна під назвою Zapier ви можете підключити чат-бота до свого календаря Google і попросити його автоматично інтегрувати ці рекомендації щодо тренувань у ваш календар», – дає пораду колумніст The New York Times.
Однак варто зазначити, що наразі лише передплатники ChatGPT Plus за $20 на місяць можуть використовувати плагіни.
Хоча навіть без плагінів чат-бот із ШІ непогано справляється з функцією мотивації для досягнення мети.
«Після того, як я попросив план бігу, я сказав своєму лайф-коучу, що маю надмірну вагу та не у формі після пандемії. Чат-бот нагадав мені, що, враховуючи принципи книги, мета – пробігти марафон, а не схуднути, а також знайти радість у процесі бігу, позбавившись сорому. Це спонукало мене приєднатися до спільноти бігунів як у реальному житті, так і онлайн… Це здалося слушною порадою», – визнає автор.
Він рекомендує спробувати скористатися ChatGPT для будь-якої зі своїх життєвих цілей.
«Наприклад, заощадити гроші, щоб купити будинок, або налаштуватися на підвищення на роботі. Трохи автоматизації може перетворити розпливчасті поради на більш ефективний план», – радить автор.