ProIT: медіа для профі в IT
2 хв

Google повністю переведе розробку Android OS у закритий режим: що зміниться

author avatar ProIT NEWS

Google підтвердила Android Authority, що розробка операційної системи Android незабаром повністю перейде в закритий режим. Якщо зараз частину змін компанія публікує у відкритому репозиторії AOSP Gerrit, то надалі вся розробка відбуватиметься у внутрішніх гілках Google.

Компанія стверджує, що ця зміна покликана спростити процес розробки, а не обмежити можливості зовнішніх розробників. Google залишиться відданою публікації вихідного коду Android у складі нових релізів, як і раніше.

Чому Google змінює підхід до AOSP

Android Open Source Project (AOSP) — це основа Android, яку Google розповсюджує за ліцензією Apache 2.0. Вона дає можливість вільно використовувати, модифікувати та розповсюджувати систему без обов’язкового розкриття коду. Цей підхід сприяв появі таких форків, як Samsung One UI.

Google має дві основні гілки Android:

Публічна (AOSP) — доступна всім.

Внутрішня — доступна лише компаніям із ліцензією Google Mobile Services (GMS).

Більшість компонентів Android, зокрема ядро системи, розробляються у внутрішній гілці. Публічна гілка використовується для Bluetooth-стеку, інструментів складання, SELinux тощо.

Оскільки внутрішні та публічні гілки значно відрізняються, Google витрачає чимало ресурсів на об’єднання патчів, що часто спричиняє конфлікти злиття коду. Наприклад, нещодавно через нову функцію збільшення екрана в налаштуваннях доступності виникла проблема об’єднання списків, які мали різну довжину в обох гілках.

Такі конфлікти виникають регулярно, тому Google вирішила відмовитися від двогілкової стратегії розробки й повністю перейти на внутрішній цикл.

Що це означає для спільноти

Google запевняє, що Android не стане закритим ПЗ. Код нових версій, зокрема Android 16, як і раніше буде публікуватися після релізів. Також відкритим залишиться форк ядра Linux, оскільки він ліцензований за GPLv2.

Однак частота публікацій коду деяких компонентів зменшиться. Зокрема, публікація змін відбуватиметься лише при виході нової версії Android.

Ця зміна:

Не вплине на користувачів, які не помітять змін у темпах оновлення.

Мінімально вплине на розробників застосунків, оскільки вона стосується лише системного рівня.

Може ускладнити роботу розробникам кастомних прошивок і дослідникам AOSP, адже відкритий код буде відставати на тижні або місяці.

Ускладнить роботу журналістів, які часто знаходять у коді ознаки нових функцій або пристроїв (наприклад, згадка Pixel 10 або функції вебкамери).

Завдяки переведенню всієї розробки у внутрішні гілки Google спрощує підтримку коду, уніфікує цикл розробки й зменшує витрати на об’єднання гілок.

Читайте також на ProIT, чому Google потрібен Wiz.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.