Застосування генеративного штучного інтелекту (ChatGPT) може щорічно збільшувати обсяг світової економіки від $2,6 до $4,4 трлн. Про це йдеться в дослідженні McKinsey «Економічний потенціал генеративного ШІ: наступний рубіж продуктивності».
«Генеративний штучний інтелект може щорічно додавати еквівалент від $2,6 до $4,4 трлн у 63 проаналізованих нами варіантах використання. Для порівняння, загальний ВВП Великобританії у 2021 році становив $3,1 трлн. Це збільшить вплив усього ШІ на 15-40%. Зазначений показник зросте приблизно удвічі, якщо ми включимо вплив вбудовування генеративного ШІ у програмне забезпечення, яке зараз використовується для інших завдань», – зазначають аналітики McKinsey.
Близько 75% цього приросту припадає всього на чотири сфери: роботу з клієнтами, маркетинг і продажі, розробку програмного забезпечення та R&D. Генеративний ШІ може підтримувати взаємодію з клієнтами, генерувати креативний контент для маркетингу та продажів, створювати комп’ютерний код на основі підказок природною мовою.
Також ChatGPT матиме значний вплив на всі сектори промисловості. Найбільший вплив у відсотковому співвідношенні до своїх доходів можуть відчути банківський бізнес, індустрія високих технологій та медично-біологічна галузь. Наприклад, у банківській сфері використання ШІ буде приносити додатково від $200 до $340 млрд щорічно. У роздрібній торгівлі та виробництві споживчих товарів – від $400 млрд до $660 млрд на рік, прогнозують аналітики.
Приріст світової економіки, що здатен забезпечити ШІ, складає близько 3% на рік (світовий ВВП на 2023 рік сягає $112 трлн).
За прогнозом McKinsey, половина сьогоднішньої робочої діяльності може бути автоматизована між 2030 і 2060 роками, з середньою точкою у 2045 році. Це приблизно на десятиліття раніше, ніж прогнозувала компанія у своїх попередніх оцінках.
Також згідно з розрахунками McKinsey, сучасний генеративний ШІ та суміжні технології мають величезний потенціал для автоматизації трудової діяльності. У перспективі це може призвести до вивільнення 60-70% робочого часу працівників.
Як зазначають аналітики, новітні генеративні додатки ШІ можуть виконувати низку рутинних завдань, таких як реорганізація та класифікація даних.
Генеративний ШІ може істотно підвищити продуктивність праці в усій світовій економіці. Але водночас це потребуватиме інвестицій для підтримки працівників, які змушені будуть змінити вид діяльності через автоматизацію їхніх професій, прогнозують в McKinsey.