ProIT: медіа для профі в IT
6 хв

Чат Gemini: як використовувати новий чат-бот Gemini

author avatar Світлана Чапліч

Дізнайтеся, як Gemini, створений у Google, може допомогти вам у щоденних завданнях.

Поради для користування Gemini

Кількість чат-ботів зі штучним інтелектом вражає. Сьогодні кожен може легко підібрати собі інструмент, який максимально точно відповідає його завданням, або періодично користуватися декількома залежно від ситуації.

Але склад пантеону залишається стабільним, і в ньому стабільно присутній Google Gemini, який також називають основним конкурентом ChatGPT, розробленим в OpenAI.

Зараз Gemini є лідером із залучення користувачів порівняно із ChatGPT і Claude та найбільш популярним на мобільних пристроях.

Що таке Gemini?

Gemini — це чат-бот з AI, створений Google на базі мовної моделі LaMDA для діалогових застосунків.

Він вражає змістовністю та конкретністю відповідей, здатністю вести розмову на будь-які теми, не втрачаючи при цьому контексту.

Початково це був проєкт Google Bard, що з'явився 21 березня 2023 року і підтримував тільки англійську мову. Вже 6 грудня 2023-го Bard став Gemini.

Нині розробники анонсують потужнішу версію — Gemini Advanced, яка виконує завдання на кодування, логічно розмірковує і точно виконує високодеталізовані команди.

Зараз Gemini доступний у 230 країнах і на територіях, підтримуючи 40+ мов включно з китайською, корейською та хінді.

Чим Gemini відрізняється від ChatGPT

Найпопулярнішим помічником на основі ШІ залишається Chat GPT — в нього вже понад 200 млн користувачів. Але так само багато людей залишаються вірними саме розробці Google. Чому це відбувається?

Ще кілька місяців тому Gemini Google запропонував розширені функції на кшталт перегляду веб-сторінок та аналізу даних безоплатно, тоді як в OpenAI вони доступні за підпискою. З появою GPT-4o mini це вже не актуально, але залишилися інші відмінності.

Наприклад, він:

  • Ретельніше відноситься до збору даних та частіше надає реальні посилання на джерела, а ChatGPT часто генерує підроблені посилання для користувачів.
  • Дозволяє ділитися окремими відповідями (кнопка Share) чи всім діалогом одразу. Результати можна експортувати в Google Docs та Gmail, що не передбачено в ChatGPT.
  • Аналізує зображення та відео плюс витягує їх із пошукової видачі, а ChatGPT у безкоштовній версії надає назви для самостійного пошуку.

Також ШІ, створений у Google:

  • генерує більш креативний і різноманітний контент;
  • краще розуміє контекст питання і вловлює інтонації;
  • точніше працює із мультимовними запитами;
  • легко інтегрується у сторонні системи;
  • підтримує більше форматів даних;
  • грамотно відповідає українською.

Які функції Gemini Google?

Цей інструмент на базі штучного інтелекту виконує найрізноманітніші завдання:

  • Відповідає на питання: знаходить відповіді у Google навіть у складних темах, аналізує контекст та розпізнає емоції.
  • Генерує творчі тексти: сценарії, художні твори з використанням метафор чи сталих синтаксичних конструкцій, характерних для конкретного типу твору.
  • Якісно перекладає: зокрема творчі тексти зі збереженням стилю.
  • Пише програмний код: розуміє більшість мов, вміє генерувати, оптимізувати та виправляти код, а також перекладати його з однієї мови програмування на іншу й пояснювати, як працює конкретний фрагмент.
  • Шукає в Google зображення та відео: результати відображає прямо у діалоговому вікні.
  • Аналізує інформацію: знаходить статистичні закономірності за допомогою мовних моделей та виявляє патерни, неочевидні для людини, розв’язує логічні завдання.

Кому корисні інструменти Google Gemini?

Цей потужний Google-інструмент на базі штучного інтелекту покращує роботу в різних сферах завдяки автоматизації рутинних і навіть творчих завдань.

Найбільше користі від використання Google Gemini зі штучним інтелектом отримають ті, хто:

  • шукають відповіді на питання про навколишній світ;
  • створюють і перекладають тексти;
  • просувають бренди, шукають бізнес-ідеї, аналізують ринок;
  • навчаються, шукають пояснення складних тем;
  • проводять дослідження, аналізують великі обсяги інформації;
  • створюють програмний код.

Є багато прикладів використання боту Google у певних нішах для різних категорій користувачів.

Наприклад, генеративний штучний інтелект у ритейл допомагає створювати персоналізовані маркетингові пропозиції та ефективні рекламні кампанії, аналізувати відгуки клієнтів та генерувати описи нових продуктів на основі власної мовної моделі.

Ось інший приклад: генеративний ШІ в онлайн рекламі на прикладі розробки Google можна використовувати для підготовки висококонверсійних рекламних текстів, SMM-постів сегментування аудиторії, аналізувати ефективність реклами.

Як зареєструватися у вебзастосунку?

Перейдіть на gemini.google.com та увійдіть зі своїм обліковим записом Google для звичайних користувачів. Це можна зробити в Chrome, Safari, Firefox, Opera та інших браузерах.

Ставити запитання системі зі штучним інтелектом можна з десктопу та мобільних пристроїв. Користувачі iOS можуть робити це відповідної вкладки у застосунку Google (працює на iPhone з iOS 16 та вище).

Як користуватися Google Gemini?

Насправді вести розмову з інтелектуальним рішення Google дуже легко. Просто спілкуйтеся з ним, як зі звичайною людиною, щоб прочитати або почути відповіді на свої запитання.

Давайте розглянемо, як почати роботу та підвищити ефективність використання мовної моделі Google.

Старт роботи

Після авторизації в Google ви побачите віконце з формою для вводу запиту внизу. Наберіть текст питання для ШІ та натисніть «Відправити».

Зверніть увагу, що ви можете надиктувати питання, використовуючи мікрофон, а також додати зображення для аналізу.

Ви можете задавати наступне питання у тому самому віконці — Google Gemini буде враховувати минулі запитання та надавати відповіді, дотримуючись контексту.

Щоб почати з «чистої сторінки», натисніть кнопку «+» (Новий чат) на бічній панелі зліва.

Як додати зображення

Додавати зображення можна тільки з вашого пристрою, тож подбайте, щоб воно було заздалегідь завантажене у форматі JPG, PNG або WebP.

Ви можете попросити інтелектуального помічника Google зробити з ним такі дії:

  • проаналізувати та надати детальний опис;
  • ідентифікувати зображення;
  • ідентифікувати окремі об’єкти;
  • визначити художній стиль;
  • знайти схожі зображення;
  • перекласти текст;
  • визначити емоції людей.

Google Gemini зі штучним інтелектом не завжди погоджується працювати із зображеннями (особливо з тими, що містять людей). Він нагадує, що є лише текстовою моделлю. Але на другий або третій раз ви все-таки можете отримати очікуваний результат.

Така поведінка ШІ є характерною з 22 лютого 2024 року, коли розробники Google відмовилися оброблювати зображення людей через помилки з генерацією історичних фото за допомогою штучного інтелекту.

Як згенерувати текст повторно

Якщо не влаштувала відповідь інтелектуального помічника Google, можна її змінити: зробити коротшою, довшою, спростити, більш професіональною або, навпаки, неформальною. Ці налаштування ховаються за кнопкою «Змінити відповідь».

Як побачити альтернативні варіанти

Якщо відповідь штучного інтелекту Google вас не задовольнила, можна переглянути чернетки. Саме там зберігаються інші варіанти відповідей.

Щоб скористатися цією можливістю, підніміться вверх та натисніть на «Показати чернетки».

Як переглянути всі варіанти

Якщо навіть у чернетках ви не обрали релевантну відповідь, натисніть кнопку оновлення («Згенерувати повторно») та дочекайтеся результатів. Кнопка знаходиться справа від переліку чернеток.

Як працювати з діалогами

На лівій бічній панелі відображаються останні бесіди. Якщо потрібна історія ваших діалогів із Google Gemini, натисніть кнопку «Показати більше».

На кожен діалог можна перейти (прапорець зліва від назви), а через контексте меню (три крапки справа від назви) — закріпити зверху, перейменувати чи видалити.

Додаткові джерела

Навіть без відповідних налаштувань Google Gemini зі штучним інтелектом пропонує додаткові джерела під своєю відповіддю. Іноді вони є дійсно помічними, але буває, що посилання потрапляють у цей блок випадково та ненесуть користі.

Генерування зображення за допомогою штучного інтелекту

Google Gemini випадковим чином виконує прохання згенерувати зображення, якщо вони написані українською та натомість пропонує скористатися Midjourney або DALL-E 2.

Запити англійською він розуміє з першого разу в більшості випадків, хоча і тут у штучного інтелекту від Google трапляються виключення.

Якщо не влаштовують результати, натисніть кнопку «Генерувати ще» і отримайте наступні варіанти за тим самим запитом.

Прослуховування

Будь-який згенерований текст помічник зі штучним інтелектом Google може озвучити. Для цього натисніть на іконку гучномовця справа від кнопки «Показати чернетки», зверху над відповіддю.

Перевірка в Google

Галюцинації властиві більшості мовних моделей, тому можливість перевірити правдивість наданої інформації — приємний подарунок від Gemini.

Для фактчекінгу використовується Google, а щоб розпочати перевірку, натисніть на іконку:

Після цього фрагменти, які можна підтвердити, стануть зеленими.

Якщо зі штучним інтелектом було знайдено тези, що суперечать змісту відповіді, вони будуть підсвічені бежевим кольором. Без кольору — Google не знайшов підтверджень. Клікнете по зеленому тексту — побачите посилання на сторінку з підтвердженням.

Лайфхаки користування Google Gemini

Gemini на основі штучного інтелекту від Google — всього лише машина без душі, але навіть до неї можна знайти підхід та значно покращити результати її роботи.

Як же написати написати якісний запит:

  • ставити питання природньою мовою, наче розмовляєте з людиною;
  • бути конкретними та надавати максимум деталей, наче робите розширений запит для Google;
  • використовувати максимум ключових слів, які стануть «гачками» для пошуку потрібної інформації;
  • зазначати формат відповіді, якщо вона має бути відмінною від звичайного тексту. Наприклад, таблиця чи перелік (раніше ми писали, як використовувати ChatGPT для PDF);
  • користуватися дієсловами на кшталт «створи», «напиши», «згенеруй», «переклади», «проаналізуй» тощо;
  • задавати персоналію, від імені якої ви хочете отримати відповідь. Наприклад, «Відповідай як професор юридичної академії».

І наостанок: завжди перевіряйте інформацію, яку надає вам Gemini або будь-який інший інструмент. Пам’ятайте, що перед вами потужний інструмент для роботи, навчання і творчої діяльності, який робить неймовірні речі. А невеликі недоліки, сподіваємося, будуть виправлені найближчим часом.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.