Схоже, що AWS відмовляється від надання повного сервісу DevOps своїм клієнтам, оскільки служба репозиторію вихідного коду CodeCommit і хмарне IDE Cloud9 тепер закриті для нових клієнтів. Про це повідомляє DevClass.
Користувач, який намагався створити репозиторій CodeCommit, отримав повідомлення про помилку такого змісту:
«Запит на створення сховища не дозволено, оскільки в цьому обліковому записі AWS або організації AWS немає сховища».
Після запиту користувач отримав повідомлення від співробітника AWS, у якому пояснюється, що починаючи із 6 червня 2024 року AWS CodeCommit припинила підключення нових клієнтів. А також що AWS не планує вводити нові функції в AWS CodeCommit, окрім оновлень безпеки та доступності.
У публікації в блозі зазначено, як перенести репозиторій AWS CodeCommit до іншого постачальника Git, і наводяться вказівки щодо переходу на GitLab або GitHub.
Віцепрезидент AWS Джефф Барр опублікував на Х повідомлення про те, що компанія ухвалила рішення припинити новий доступ до певної кількості служб, включно з AWS CodeCommit.
«Хоча ми більше не залучаємо нових клієнтів, ми не плануємо міняти функції чи послуги, які ви отримуєте сьогодні, їхню безпеку та надійність», — йдеться у повідомленні.
Сервіси, про які йдеться, це S3 Select, CloudSearch, Cloud9, SimpleDB, Forecast, Data Pipeline та CodeCommit.
SimpleDB є одним із найстаріших сервісів AWS. Він широко використовувався, поки не було представлено більш удосконалений сервіс реляційної бази даних.
Зазвичай старі програми, які добре працюють, не змінюються, тому ймовірно, що багато програм все ще використовують SimpleDB.
Можливо, непередбаченим наслідком цих прихованих змін є те, що деякі шаблони AWS для Control Tower (служби для оркестрування налаштування середовища AWS) тепер не працюють.
CodeCommit був ключовою частиною пропозиції AWS DevOps. У поширених запитаннях усе ще пояснюється, як налаштувати нове сховище, а також рекламуються особливі функції служби. Зокрема, повне керування, шифрування файлів під час передавання і зберігання, інтеграція з AWS IAM (ідентифікація та керування доступом) і низька затримка, оскільки репозиторії розташовані близько до середовищ збірки, розміщення та виробництва, якщо припустити, що вони також знаходяться у хмарі AWS.
Зауважимо, що сервіс CodeCommit не отримав широкого розповсюдження. Одним із ймовірних факторів є те, що такі сервіси, як GitHub і GitLab, тепер пропонують величезний набір функцій, окрім керування вихідним кодом, із додатковими функціями безпеки, співпраці та DevOps, які швидко додаються.
Клієнти скаржаться на відсутність повідомлень і прозорості політики. Також невідомо, чи ця зміна є частиною ширших зусиль щодо виведення CodeCommit з експлуатації та чи є якісь терміни, коли це станеться.
Щодо AWS Cloud9, то ще одна нещодавня публікація пояснює, як перейти із Cloud9 на набори інструментів IDE для продуктів, включно із JetBrains IntelliJ, Microsoft Visual Studio Code та Visual Studio.
«Розробникам потрібна можливість працювати із ресурсами AWS у власному інтегрованому середовищі розробки, оскільки це дає їм змогу оптимізувати робочі процеси та використовувати знайомі інструменти. Не забудьте видалити свої примірники AWS Cloud9 EC2 після переходу, щоб уникнути непотрібних майбутніх витрат», — йдеться у повідомленні компанії.
Загалом є ознаки того, що AWS більше не прагне надавати повне рішення DevOps, а має намір зосередитися на інтеграції із найпопулярнішими сторонніми сервісами.
Читайте також на ProIT про плюси й мінуси розробки у хмарі та чи існує компромісне рішення.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!