В епоху цифрових технологій створення зображень за допомогою штучного інтелекту стало не лише можливим, але й надзвичайно популярним. Одним із найвідоміших інструментів у цій галузі є Midjourney. Це не просто інструмент для створення зображень — це справжня революція у світі цифрового мистецтва.
Завдяки поєднанню технології й творчості цей сервіс відкриває нові горизонти для художників і дизайнерів, даючи їм змогу реалізувати найсміливіші ідеї, докладаючи мінімальні зусилля.
Однак з кінця березня цього року Midjourney доступна лише у платній версії. Тому якщо ви хочете лише поекспериментувати чи згенерувати картинку заради забави й не платити за це гроші, варто знати про аналоги Midjourney — інструменти, які пропонують подібні, а в чомусь і кращі можливості безкоштовно.
Перший аналог Midjourney — Playground AI
Playground AI — це інтерактивна платформа, яка дозволяє користувачам безкоштовно експериментувати з різними моделями штучного інтелекту, включаючи нейронні мережі, для створення та обробки зображень.
Даний аналог Midjourney має простий і зрозумілий інтерфейс, що дозволяє легко почати працювати навіть новачкам, безкоштовний доступ, а також широкий спектр різноманітних функцій:
- Створення зображень на основі запитів. Ви можете ввести фрази та слова, щоб одержати зображення, яке відповідає вашим вимогам.
- Редагування зображень в режимі онлайн. Можна додати фільтри для покращення кольору чи контрасту, також можна змінювати розмір, форму тощо.
- Генерація текстових описів. Крім зображення, можна отримати опис, який дозволить правильно позиціонувати картинку на сайті.
- Експорт та імпорт. Легке імпортування та експортування зображень для подальшої обробки або використання в інших проєктах.
Playground AI дає змогу швидко та головне безкоштовно створювати до 1000 унікальних картинок на день. Для того, щоб розпочати роботу, можна створити обліковий запис, а можна значно пришвидшити процес та використовувати свій обліковий запис Google.
Після доступу до інструменту в поле для введення прописуємо необхідний промт, наприклад, «оса їсть мед із банки» й менш ніж за 5 секунд отримуємо результат:
Другий аналог Midjourney — Bing
Ця пошукова система розроблена корпорацією Microsoft. Вона використовує нейронні мережі та інші технології штучного інтелекту для покращення якості пошуку, аналізу контенту та надання користувачам релевантних та персоналізованих результатів.
Bing використовує технологію GAN, що складається з нейромереж: генератора та дискримінатора.
Це означає, що користувач вводить максимально докладний запит, генератор створює зображення на основі введених фраз, а дискримінатор оцінює, наскільки добре це зображення відповідає запиту.
Процес у цьому аналозі Midjourney може тривати доти, доки дискримінатор не вирішить, що зображення повністю відповідає запиту.
Спеціальні функції Bing:
- Автозаповнення: підказки під час введення запиту.
- Переклад: автоматичний переклад тексту на інші мови.
- Візуальний пошук: можливість шукати інформацію за зображеннями.
- Розпізнавання мови: використання голосових запитів.
Щоб скористатися інструментом, потрібно зайти на сайт генератору, зареєструватися в Microsoft та ввести бажаний текстовий запит, наприклад «створи золоту монету вигаданої країни зі змією по центру».
Через кілька секунд отримали якісний результат, який повністю відповідає нашому запиту.
Однак, все ж варто додати, що ця альтернатива Midjourney є чутливою до політичних тем.
Наприклад, ми ввели запит на генерацію картинки теледебатів між кандидатами в президенти США Джа Байденом та Дональдом Трампом, та замість картинки отримали попередження.
«Цей запит заблоковано. Наша система автоматично позначила цей запит, оскільки він може суперечити нашій політиці щодо контенту. Подальші порушення політики можуть призвести до автоматичного призупинення вашого доступу».
Та попри цей момент загалом аналог Midjourney Bing швидко і якісно справляється з поставленим завданням, ще й має інші додаткові функції, які також є безкоштовними.
Третій аналог Midjourney — DreamStudio
Це застосунок-альтернатива Midjourney, який використовує потужність генеративних моделей штучного інтелекту для створення оригінальних зображень.
Він надає користувачам можливість швидко створювати художні роботи, використовуючи текстові описи, а також редагувати та налаштовувати їх відповідно до своїх потреб.
Основні можливості DreamStudio:
- Можливість створення зображень за допомогою текстових описів. Користувачі можуть вводити будь-які описи, а нейромережа DreamStudio перетворює їх на візуальні образи.
- Можливість задавати стиль зображення, наприклад, акварель, олійний живопис, цифрова ілюстрація тощо.
- Інструменти для редагування кольорів, контрасту, насиченості та інших параметрів зображення.
- Можливість додавати нові елементи до вже створених зображень, змінювати фон та інші деталі.
- Зображення генеруються у високій роздільній здатності, що дозволяє використовувати їх у друці та професійних проектах.
- Всі необхідні інструменти та функції знаходяться під рукою, що полегшує процес створення та редагування зображень.
- Підтримка експорту зображень у різних форматах, включаючи PNG, JPEG та інші.
Щоб розпочати роботу з інструментом, зареєструйтеся на платформі DreamStudio або увійдіть за допомогою існуючого облікового запису, введіть текстовий опис зображення, яке ви хочете створити. Наприклад, «супергерої в офісі в Україні».
Потім виберіть стиль, розмір та інші параметри зображення. Можна додатково налаштувати у цій альтернативі Midjourney деталі, щоб отримати бажаний результат. Натисніть кнопку "Генерувати" та зачекайте кілька секунд, поки нейромережа створить зображення. Після цього ви можете редагувати зображення за допомогою доступних інструментів.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!