Минув лише тиждень з тих пір, як генеральний директор Amazon Енді Джессі повідомив своїм співробітникам, що їм доведеться повернутися до роботи в офісі п’ять днів на тиждень. Після скасування дистанційної роботи вже 73% працівників Amazon розглядають можливість звільнитися, повідомляє Fortune.
Сайт анонімного перегляду вакансій Blind опитав 2585 перевірених професіоналів Amazon через день після того, як Джессі розіслав записку RTO.
Хоча працівники технічного гіганта з $1,9 трлн мають час до січня 2025 року, щоб з’являтися в одному з численних офісів Amazon, дані підкреслюють, що багато хто сподівається знайти нову роботу ще до нового року.
Більшість корпоративних співробітників Amazon повідомили, що вони не задоволені скасуванням дистанційки і шукають нову роботу або знають когось у своїй команді, хто її шукає. Більше третини опитаних сказали, що дехто в компанії вже звільнився через це.
У власному розслідуванні Fortune також виявило, що працівники активно подають заявки на нові вакансії та вже проходять співбесіди на більш гнучкі посади в інших місцях.
Amazon не відповів на запит Fortune про коментар.
Згідно з опитуванням Blind, понад 90% працівників Amazon «незадоволені» новою політикою компанії в офісах, і багато хто опублікував на Blind свої побоювання, що це надихне інших технологічних гігантів наслідувати цей приклад.
«Дистанційне керування залишилося в минулому…», — написав перевірений професіонал Block на Blind. — «Amazon не робитиме цього, якщо не знатиме, що їхні колеги не збираються робити щось подібне в майбутньому».
«Інші компанії зроблять це, насолоджуйтеся WFH, поки він триває», — повторив співробітник Google.
«Збирайте все, хлопці, все закінчено», — додав співробітник AT&T. — «Всі технологічні компанії тепер будуть працювати 5 днів на тиждень».
Дійсно, відколи Amazon оголосив, що повертає працівників до старих способів роботи, виробник комп’ютерів Dell так само почав вимагати, щоб його торговий персонал приходив до офісу п’ять днів на тиждень замість трьох.
Проте дослідження незмінно показують, що компанії із суворими службовими повноваженнями, такі як Amazon і тепер Dell, насправді є винятками з норми.
Насправді більшість підприємств стають більш, а не менш, гнучкими.
Flex Index проаналізував вимоги до офісів у більш ніж 9000 компаніях (у яких разом працює понад 100 мільйонів людей) і виявив, що близько половини американських фірм попросили працівників повернутися в офіс минулого січня. Лише третина зберегла свої суворі п’ятиденні мандати на посаді.
Тепер 37% роботодавців замість цього пропонують гібридну роботу — порівняно з 20% на початку 2023 року.
Окреме дослідження підтвердило, що головні виконавчі директори технологічної індустрії витратили останній рік на повернення до виконання своїх мандатів RTO.
Зараз лише 3% технологічних компаній просять своїх працівників працювати в офісі повний робочий день — це значне зниження порівняно з 8% минулого року.
Amazon може спіткати та ж доля: згідно зі звітом, окрім масового відтоку нинішніх співробітників, рекрутери Amazon квапляться найняти новий персонал.
Перевірений спеціаліст Microsoft, який стверджує, що проходить співбесіду на роботу в компанії, розповів, що «тисячі кандидатів вибувають із процесу відбору Amazon».
Тепер рекрутери Amazon «підривають» їхній телефон і намагаються призначити дату співбесіди.
«Я щойно запитав рекрутера, чому вони поспішають з наймом, і він сказав, що менеджери з найму розлючені, що стільки кандидатів вибуло з конкурсу лише за останні 24 години», — сказав він.
Читайте також на ProIT заяву топменеджера Amazon: це міф, що роботи забирають робочі місця у людей.
Раніше ProIT повідомляв, що Amazon вирішив прибрати зі своїх магазинів Fresh у США технологію штучного інтелекту, яка дозволяла клієнтам здійснювати покупки без кас. Виявилося, що за технологією стояли тисячі касирів з Індії.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!