Штучний інтелект у тестуванні програмного забезпечення стає все більш поширеним. Ручні завдання, які вимагають від тестувальників багато часу та зусиль, можна майже повністю автоматизувати.
Про те, яким чином штучний інтелект порушить традиційне тестування програмного забезпечення, повідомляє ReadWrite.
Ось як ШІ це зробить:
1. Автоматизація регресійного тестування
Часто регресійне тестування проводиться вручну, що займає багато часу. ШІ повністю автоматизує цей процес, виконуючи тести майже відразу після будь-яких змін у коді.
За умови правильного навчання ШІ завжди буде швидшим, ефективнішим і точнішим, ніж ручні тестери. Крім того, розробники отримають результати тестування швидше, що дасть змогу миттєво розпочати роботу над виправленнями.
2. Раннє виявлення несправностей і помилок
Значна частина тестування полягає в пошуку помилок та їх виправленні. Навіть найкваліфікованіші розробники можуть пропустити синтаксичні або кодові помилки, особливо у великих проєктах.
ШІ покладається на обробку природної мови (NLP), навчальні дані та попередньо запрограмовані інструменти сканування для виявлення потенційних проблем і позначення їх для перевірки. А також ШІ можна використовувати для безпосереднього введення нового коду, якщо виправлення більш очевидні.
3. Підвищення продуктивності
Розробники й тестувальники можуть очікувати серйозного підвищення продуктивності. Завдяки ШІ та системам машинного навчання багато завдань, пов’язаних із розробкою, можна прискорити. Тепер при спілкуванні між командами та відділами інформацією можна негайно поділитися з усіма сторонами замість того, щоб надсилати її вручну. Ця ж перевага поширюється майже на всі процеси, яких торкається ШІ.
4. Код самовідновлення
ШІ та машинне навчання дають змогу використовувати так звану технологію самовідновлення або код самовідновлення.
ШІ не тільки може визначати та виявляти мовні проблеми швидше, ніж люди, але й виправляти цей код швидше, ніж будь-коли. Це означає, що коли розробники змінюють код і це порушує програмне забезпечення, ШІ негайно бере на себе роботу та вирішує таку проблему.
Також штучний інтелект може позначати типові помилки для подальшого перегляду, щоб переконатися, що вони не повторюються та не ускладнюються на етапі розробки.