Організація Wi-Fi Alliance, яка займається сертифікацією пристроїв із підтримкою бездротових мереж, офіційно представила програму сертифікації стандарту бездротового зв’язку нового покоління – Wi-Fi 7, також відомого як 802.11be. На ринку вже є пристрої з його підтримкою, але тепер виробникам треба буде дотримуватися низки правил, щоб відповідати вимогам стандарту. Про це повідомляє NetworkWorld.
Програма Wi-Fi CERTIFIED 7 означає, що тривалий процес стандартизації, який Wi-Fi Alliance проводить для кожного наступного покоління Wi-Fi, досяг досить стабільного рівня. Це своєю чергою може дещо зрушити з місця компанії, які прагнуть до наступного циклу оновлення Wi-Fi.
Початок офіційного сертифікаційного тестування означає, що OEM-виробники тепер можуть надсилати свої продукти на перевірку їх сумісності із Wi-Fi 7.
Ключова особливість Wi-Fi 7 порівняно проста – канали, розширені зі 160 МГц до 320 МГц, повинні забезпечити приблизно удвічі більшу пропускну здатність Wi-Fi.
Він також може похвалитися вдосконаленнями QAM – від 1024 до 4K, що дає на 20% вищі швидкості передачі, більш ефективне стиснення для зменшення витрат і багатоканальну роботу. Це означає, що пристрої можуть ефективно надсилати й отримувати дані через кілька з’єднань водночас, ще більше підвищуючи продуктивність.
Wi-Fi Alliance заявила у повідомленні, що програма сертифікації прокладе шлях для широкого впровадження технології.
«Wi-Fi 7 побачить швидке впровадження в широкій екосистемі з більш ніж 233 мільйонами пристроїв, які, як очікується, вийдуть на ринок у 2024 році. І ця цифра зросте до 2,1 мільярда пристроїв до 2028 року», – заявили в організації.
Wi-Fi 7 є першим неліцензійним стандартом, який нативно працює в діапазоні 6 ГГц – відносно порожній частині спектру, який експерти із бездротового зв’язку давно вважали ключовим діапазоном для забезпечення набагато швидших з’єднань (Wi-Fi 6E додав можливість 6 ГГц до цього стандарту у 2021 році). Можливість мати такі широкі канали частково залежить від наявності великої кількості спектру, призначеного для неліцензійного використання.
Обладнання, яке рекламується як сумісне із Wi-Fi 7, вже є на ринку протягом кількох місяців. Але ці пристрої, включно зі споживчими бездротовими маршрутизаторами та кінцевими пристроями, використовують технологію, засновану на інтерпретації постачальником кінцевої специфікації, а не на офіційній.
Таким чином, офіційна стандартизація є ключовим моментом для корпоративних користувачів, яким, як правило, потрібна найкраща можлива сумісність. З цієї причини підприємства запроваджують нові стандарти Wi-Fi, як правило, повільніше, ніж у споживчому секторі. А багато компаній здебільшого не оновлюють свою інфраструктуру, щойно новий стандарт стане доступним, вважаючи за краще чекати наступного циклу оновлення.
У вересні 2023 року відбувся реліз мережевих адаптерів Intel Wi-Fi 7 BE200/BE202 із підтримкою нового стандарту. З мобільних пристроїв із Wi-Fi 7 вже вміє працювати смартфон OnePlus 12.
Раніше ProIT повідомляв, що новий роутер Comcast працює навіть під час відключень електроенергії.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!