ProIT: медіа для профі в IT
2 хв

Впровадження автоматизації DevOps у застарілі системи

author avatar ProIT NEWS

Більшість організацій, які використовують DevOps для звичайних застосунків, використовують інструменти та методи автоматизації, включаючи інфраструктуру як код (IaC) і конфігурацію як код (CaC), автоматизоване тестування, автоматизацію випуску та оркестровку застосунків. Про це повідомляє DevOps.com.

Застосувати автоматизацію до операцій не завжди просто. Особливо зі старими системами, які нелегко вписуються в типові інструменти й стратегії автоматизації DevOps.

Проте застарілі системи не повинні залишатися осторонь стратегії автоматизації DevOps. Цілком можливо інтегрувати застарілі системні вимоги з поширеними сьогодні методами автоматизації за допомогою правильних інструментів і методологій.

Наприклад, інструменти IaC можуть не підтримувати застарілі системи, оскільки вони не підтримують необхідні мови конфігурації чи інструменти керування. Поточні системи налаштовані за допомогою таких мов, як YAML. На відміну від цього, застарілі системи часто залежать від власних мов конфігурації та фреймворків.

Подібним чином реалізація автоматизації тестування в контексті застарілих програм може бути громіздкою. Більшість сучасних фреймворків автоматизації розроблено для браузерних або мобільних програм.

Однак застарілі системи можуть працювати локально, вони часто використовують власні інтерфейси користувача. Це ускладнює автоматизацію тестування.‌‌

Подібним чином багато платформ автоматизації випусків та оркестровки застосунків розроблені для застосунків, розгорнутих за допомогою контейнерів. Оскільки контейнери не стали популярними до випуску Docker у 2013 році, більшість застарілих систем мають обмежену вбудовану підтримку контейнеризації застосунків.

Крок за кроком автоматизуйте застарілі системи

На щастя, перешкоди на шляху впровадження автоматизації DevOps для застарілих систем можна подолати.

Щоб вирішити ці проблеми, необхідно застосувати деякі інноваційні методи, які дають змогу інтегрувати автоматизацію із застарілими системами:

  • Перехід до хмари. Постачальники застарілих систем тепер пропонують хмарні платформи хостингу. Хоча перенесення застарілих робочих навантажень із локальної мережі у хмару не включає автоматично всі функції автоматизації DevOps, це значно полегшує використання автоматично масштабованої інфраструктури та можливість переміщувати робочі навантаження між хмарними центрами обробки даних для пом’якшення збоїв в одному місці.
  • Контейнери застарілих робочих навантажень. У певних ситуаціях застарілі програми тепер можуть працювати в контейнерах. Контейнерне розміщення таких застосунків дозволяє компаніям керувати ними за допомогою рішень оркестровки, таких як Kubernetes, що забезпечує набагато більшу гнучкість і масштабованість керування застарілими застосунками.
  • Використання машинного навчання. Впровадження машинного навчання в операції моніторингу та керування застарілими системами – це спосіб ефективного виявлення проблем у контекстах, де неможливо використати звичайну автоматизацію. Наприклад, якщо ви не можете запустити автоматизовані тести для застарілої програми, оскільки Selenium її не підтримує, розширені методи машинного навчання можуть допомогти виявити помилки на основі того, як поводиться програма.
  • Зміна свого мислення. Важливим кроком до використання переваг автоматизації застарілих програм є зміна ставлення вашої організації до застарілих систем. Замість того, щоб класифікувати їх як застарілі та неефективні середовища, ставтеся до застарілих програм так само з повагою, як до всього іншого програмного забезпечення у вашому ІТ-володінні. Стає набагато простіше вдосконалити корпоративну культуру в напрямі співпраці та інновацій, яка поширюється на ці застарілі системи.

Не ігноруйте застарілі середовища

Не можна заперечувати, що автоматизувати керування застарілими програмами для команд DevOps може бути складніше, ніж реалізувати автоматизацію для сучасного програмного забезпечення. Однак це не неможливо.

Багато організацій успішно використовують автоматизацію як стратегію для покращення гнучкості та якості свого застарілого програмного забезпечення, одночасно зменшуючи витрати на їх створення та розгортання. Але щоб досягти цього, необхідно вийти за межі традиційних підходів DevOps.

Раніше ProIT повідомляв, що 48% ІТ-спеціалістів не знають, як спостерігати за хмарними програмами.

Читайте також на ProIT: найкращі методи налаштування реплікації MySQL.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.