Видання уклало угоду з компанією щодо ліцензування свого контенту та розробки інструментів штучного інтелекту. В FT повідомили, що користувачі ChatGPT бачитимуть резюме, цитати та посилання на статті їхнього ресурсу.
Натомість OpenAI співпрацюватиме з новинною організацією над розробкою нових продуктів ШІ.
Згідно з умовами угоди, FT надасть ліцензію на свій матеріал виробнику ChatGPT, щоб допомогти розробити генеративну технологію штучного інтелекту, яка може створювати текст, зображення та код, які неможливо відрізнити від створених людьми.
Угода дає змогу ChatGPT відповідати на запитання короткими підсумками статей видання з посиланнями на FT.com. Це означає, що 100 мільйонів користувачів чат-бота по всьому світу можуть отримати доступ до публікацій FT через ChatGPT, при цьому забезпечуючи шлях назад до вихідного матеріалу.
«Окрім переваг для нашого видання, є й ширші наслідки для галузі. Це правильно, що платформи ШІ платять видавцям за використання їхніх матеріалів. OpenAI розуміє важливість прозорості, атрибуції та винагороди. Усе це важливо для нас», – сказав виконавчий директор FT Джон Ріддінг.
Водночас в інтересах користувачів, щоб ШІ-продукти містили надійні джерела.
Бред Лайткоп, головний операційний директор OpenAI, зазначив:
«Наше партнерство та постійний діалог із Financial Times спрямовані на пошук креативних і продуктивних шляхів для ШІ, щоб розширити можливості новинних організацій і журналістів, а також збагатити досвід ChatGPT журналістикою світового рівня в реальному часі для мільйонів людей у всьому світі».
Зауважимо, що це вже п’ята подібна угода, укладена OpenAI за останній рік. До FT компанія укладала подібні угоди з американським Associated Press, німецьким Axel Springer, французьким Le Monde та іспанським Prisa Media. Фінансові умови не розголошуються.
Очікується, що Axel Springer зароблятиме десятки мільйонів євро на рік, даючи змогу OpenAI отримувати доступ до контенту своїх джерел, таких як Bild, Politico та Business Insider.
Ця угода включала одноразовий платіж за історичний вміст видавця та більшу плату, сплачену відповідно до річної ліцензійної угоди, щоб дозволити OpenAI отримати доступ до більш актуальної інформації.
Минулого року OpenAI, Google, Microsoft та Adobe провели зустрічі з керівниками видавців новин, зокрема News Corp, Axel Springer, The New York Times, The Guardian та FT, щоб обговорити проблеми, пов’язані з їхніми продуктами штучного інтелекту.
Google ж, яка також створила свій чат-бот Gemini, використовуючи контент з Інтернету, поки не досягла подібних угод із видавцями новин.
У грудні 2023 року New York Times подала до суду на OpenAI і Microsoft за порушення авторських прав, стверджуючи, що ChatGPT дослівно переказує вміст матеріалів видання. Intercept, Raw Story й AlterNet подали окремий позов проти OpenAI і Microsoft із подібними звинуваченнями в лютому.
Раніше ProIT повідомляв, що OpenAI пропонує ЗМІ до $5 мільйонів за використання їхніх новин для навчання ChatGPT.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!