Кіберфахівці Головного управління розвідки України за участі IT ARMY вивели з ладу російську програму керування дронами. Цей софт росіяни встановлюють для перепрошивки безпілотників марки DJI під потреби ведення бойових дій, повідомили в ГУР.
Програмне забезпечення серед іншого дозволяє ворожим операторам дронів:
● налаштовувати пульти управління та створювати нові;
● захоплювати відео та передавати картинку на командний пункт;
● керувати дроном з комп’ютера (не через пульт).
Атаковані українськими хакерами сервери відповідали за функціонування системи «свій-чужий». Після атаки усе програмне забезпечення почало розпізнаватися як «чуже» і відмовило росіянам у доступі. Без доступу до серверів, а отже й до системи, керування безпілотниками з пультів, ймовірно, неможливе.
Ворог намагався всіляко вирішити проблему, зокрема й шляхом переходу в ручний режим управління.
IT ARMY також зазначає, що атака призведе до затримок з введенням в лад нових безпілотників DJI, що є дуже розповсюдженими на фронті.
«Це також могло вплинути на ефективність вже перепрошитих пультів, тож ефект був що треба. Супротивнику знадобиться час, щоб вручну перевести всіх на резервні канали оновлення ПЗ. Подивимось, як швидко в них це вийде, і як швидко ми знайдемо з якого сервера вони це роблять», – йдеться у повідомленні IT ARMY.
Наприкінці минулого року ІТ-армія України випустила офіційний застосунок IT ARMY Kit з інструментами для DDoS-атак на російські ресурси.
Раніше ProIT повідомляв, що відразу три українські держкомпанії повідомили про технічні збої.
Нагадаємо, наприкінці 2023 року масштабної хакерської атаки зазнав найбільший мобільний оператор України «Київстар». Кібератака зруйнувала приблизно 40% інфраструктури компанії. Збитки оцінили у 3,6 мільярда гривень.
Читайте також на ProIT: Перша світова кібервійна. Хто стоїть за атакою на «Київстар» та як Україна може протистояти хакерам.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!