ProIT: медіа для профі в IT
3 хв

У всьому світі падає ринок акцій, зокрема великих техкомпаній. Що відбувається?

author avatar ProIT NEWS

Ранок понеділка 5 серпня почався з падіння ринку акцій у Японії, на що відреагували і світові котирування.

Як повідомляє агентство Bloomberg, глобальний розпродаж акцій триває на тлі зростаючого занепокоєння щодо економіки Сполучених Штатів Америки.

Причина падіння фінансових ринків — тривожний липневий звіт про зайнятість у США, який показав, що рівень безробіття підскочив до майже 3-річного максимуму у 4,3%.

Це відбувається на тлі значного уповільнення найму на роботу та побоювань аналітиків щодо погіршення ситуації на ринку праці. Тож аналітики з Уолл-стріт прогнозують збільшення ймовірності того, що США з найбільшою економікою світу увійдуть у рецесію.

Падіння фінансового ринку в Азії

Японська валюта здешевшала приблизно на 3,3% до 141,70 за долар — рівня, який не спостерігався з січня. Це потрясло валютні, фондові та облігаційні ринки в Азії й збільшило волатильність на фоні невтішних новин про зайнятість у США.

Японський базовий індекс Nikkei закрився на 12,40% менше, що є найбільшим одноденним падінням із жовтня 1987 року. Більш широкий індекс Topix втратив 12,48%.

Індекс MSCI Asia Pacific впав на 4,3%, знецінивши прибуток 2024 року. На одні з найбільших компаній регіону TSMC, Samsung Electronics, Toyota та Mitsubishi UFJ Financial припадає понад третина падіння індексу.

Дохідність дворічних казначейських облігацій Японії знизилася на 8 базисних пунктів. Дохідність 10-річних державних облігацій Японії знизилася на 16 базисних пунктів.

Японські банки також відреагували на волатильність ринку. Так, акції Mizuho Financial Group впали на 19,7%, Mitsubishi UFJ Financial Group — на 17,8%, Resona Holdings — на 19,5%, а Sumitomo Mitsui Financail Group — на 15,5%.

Впали акції і в інших країнах Азійсько-Тихоокеанського регіону. Тайванський індекс Taiex знизився більш ніж на 8%. Південнокорейський індекс KOSPI — на понад 9%. Сінгапурський Straits Times Index — на 4%. Австралійський All Ordinaries — на 3% відповідно.

Падіння акцій великих технологічних компаній США

Зранку найбільші американські компанії впали у ціні на німецькій біржі Tradegate: NVIDIA на 17%, Apple — на 10%, Microsoft — 9%, Alphabet — 9,6%, Amazon — 9,3%, Meta і Tesla по 10%.

Американські акції продовжили падіння на доринкових торгах, причому NVIDIA очолила когорту «Чудової сімки», знизившись на 8,8%. Станом на 11:30 акції ШI-сектору у середньому впали на 9,6%, а Apple — на 6,1%. Акції Microsoft, Meta і Tesla також знизилися більш ніж на 5%.

Станом на 14:10 NVIDIA, Apple і Tesla впали на доринкових торгах на понад 7%. Разом ці акції становлять близько 43% ваги індексу Nasdaq 100.

Ситуація на європейських ринках

Розпродаж акцій триває і на європейських ринках. Так, на ранок понеділка Stoxx Europe 600 знизився на 2%, індекс FTSE 100 приблизно на стільки ж.

Індекс Stoxx Tech Index упав майже на 5% до найнижчого рівня за останні 6 місяців.

Циклічні сектори, такі як банки, акції енергетичних компаній та гірничодобувних компаній, також зазнають значних збитків. Краще тримаються індекси компаній споживчих товарів першої необхідності та продовольчих запасів.

За даними Financial Times, у понеділок вранці дохідність німецьких дворічних облігацій впала до 17-місячного мінімуму на 2,2%, оскільки паніка щодо можливої рецесії в США поширилася й на європейські ринки.

Станом на 14:10 акції в Європі зазнали менш помітних втрат, хоча базові індекси там знизилися на понад 2%. Так, Stoxx Europe 600 втратив 2,7%, британський індекс FTSE 100 — 2,68%, французький CAC 40 — 2,3%, а німецький DAX — 2,6% відповідно.

Головні підсумки станом на цей час:

  • Ф’ючерси на американські фондові індекси падають, причому найбільше постраждав Nasdaq.
  • Індекс волатильності ринку піднявся до 4-річного максимуму.
  • Активні продажі в Азії спровокували автоматичні вимикачі, які зупиняють або призупиняють торги на певний час.
  • Європейські акції також падають. Так, акції Stoxx 600 знизилися на 2,7%.
  • Курс біткоїна впав нижче за $50 тисяч, показавши рекордне зниження за останні 3 роки.
  • Крістіан Мюллер-Гліссман із Goldman Sachs заявив, що ситуація на ринку демонструє деякою мірою здорову корекцію. Він зазначив, що слабкість даних по США стала несподіванкою, але економісти Goldman Sachs не дуже стурбовані.
  • Трейдери очікують, що світовим центральним банкам доведеться вжити відповідних заходів. У якийсь момент очікування щодо ймовірного екстреного зниження ставки ФРС США досягали 60%.

Нещодавнє падіння відбулося після того, як у першій половині цього року фондові ринки по всьому світу різко зросли, досягнувши кількох рекордних максимумів.

Раніше ProIT повідомляв, що акції компанії Samsung досягли 3-річного максимуму завдяки «вибуховому» попиту на ШІ.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.