У Верховній Раді України планують обмежити використання месенджера Telegram відповідно до рекомендацій Ради з питань національної безпеки та оборони (РНБО). Про це повідомив голова парламентського комітету з питань свободи слова Ярослав Юрчишин, який отримав відповідне розпорядження від апарату ВР.
Основні заходи безпеки, які впроваджуватимуться, включають:
- Обов’язкову двофакторну авторизацію та вимкнення синхронізації контактів.
- Необхідність блокувати доступ до комп’ютера, якщо він залишається без нагляду, щоб запобігти несанкціонованому доступу до акаунту.
- Заборону на передачу службових даних і комунікацій через Telegram.
- Заборону на встановлення та використання Telegram на службових або особистих комп’ютерах, які використовуються для робочих цілей.
- Блокування роботи месенджера за допомогою технічних і програмних засобів, при цьому несанкціоновані спроби доступу до сервісу фіксуватимуться.
Юрчишин прокоментував ці заходи, зазначивши:
«Думаю, що такі заходи безпеки цілком логічні. На жаль, уже були приклади, коли сторонні особи отримували дані держпрацівників через Telegram, яким користувалися на робочих пристроях. Чи створювали фейки, як у випадку з нібито каналом спікера Руслана Стефанчука. Цим розпорядженням ми мінімізуємо ризики».
Він додав, що обмеження стосуються лише працівників Верховної Ради і не впливають на використання месенджера в особистих цілях.
Раніше ми повідомляли про рішення щодо обмеження використання Telegram у державних органах, військових підрозділах та на об’єктах критичної інфраструктури. Його було ухвалено під час засідання Національного координаційного центру кібербезпеки 19 вересня.
Нагадаємо, Telegram тепер розкриватиме дані користувачів на запит правоохоронних органів і поширюватиме номери телефонів та IP-адреси порушників на основі дійсних юридичних запитів по всьому світу.
Щоб визначити, чи законний запит дійсний, Telegram проведе правовий аналіз. Компанія обіцяє публікувати щоквартальні звіти про прозорість, у яких документується кожен юридичний запит, який вона виконує.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!