Люди з вадами зору не можуть сприймати навколишнє середовище й орієнтуватися в ньому, як звичайні люди.
Тому інженер Хайрул Алам використав штучний інтелект і комп’ютерний зір для вирішення цієї проблеми. Як описав винахідник на Hackster, завдяки його розумним окулярам незрячі люди можуть пересуватися вільніше і більше не будуть залежати від навколишнього середовища та допомоги оточуючих.
Окуляри оснащені камерою, що аналізує навколишнє середовище та інформує користувача про предмети поблизу, допомагаючи уникати перешкод. Усе працює на базі нейромережі, яка швидко виявляє загрози.
У всьому світі близько 2,2 мільярда людей не мають здатності бачити. 90% із них походять із країн з низьким рівнем доходу. Тому ентузіаст розробив цей доступний та бюджетний пристрій, оскільки багато людей не можуть собі дозволити дорогі технології.
«У цьому проєкті я включив виявлення об’єктів і перетворення тексту на мовлення, щоб пояснити навколишнє середовище людям із вадами зору. Незряча людина може почути перетворену мову за допомогою навушників», — пояснив ентузіаст.
Інженер використовував Edge Impulse Studio для навчання ШІ-моделі виявлення об’єктів. Edge Impulse — це провідна платформа для розробки машинного навчання на периферійних пристроях.
Читайте також на нашому сайті про AI Trainer: чим займається, скільки заробляє і де навчитися цієї професії.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!