Японська компанія TDK заявляє про прорив у матеріалах, які використовуються в невеликих твердотільних батареях, і прогнозує значне підвищення продуктивності для пристроїв від бездротових навушників до розумних годинників. Про це повідомляє Ars Technica.
Новий матеріал забезпечує щільність енергії приблизно у 100 разів більше, ніж у поточної батареї TDK.
«Ми віримо, що наш нещодавно розроблений матеріал для твердотільних батарей може зробити значний внесок в енергетичну трансформацію суспільства. Ми продовжимо розвиток у напрямку ранньої комерціалізації», – сказав виконавчий директор TDK Нобору Сайто.
Чому ці нові батареї унікальні?
Батареї будуть виготовлені із суцільнокерамічного матеріалу з твердим електролітом на основі оксиду й анодами із літієвого сплаву. Висока здатність батареї зберігати електричний заряд, за словами фахівців TDK, дала б змогу зменшити розміри пристроїв і збільшити час їхньої роботи, тоді як оксид запропонував високий ступінь стабільності й, відповідно, безпеки.
Цей прорив є кроком вперед для технологічної індустрії, яка, на думку експертів, може революціонізувати зберігання енергії, але стикається зі значними перешкодами на шляху до масового виробництва, особливо для акумуляторів більшого розміру.
Твердотільні батареї безпечніші, легші та потенційно дешевші. Також вони забезпечують більшу продуктивність і швидшу зарядку, ніж сучасні батареї, які використовують рідкі електроліти.
Однак використання керамічного матеріалу означає, що батареї більшого розміру будуть більш крихкими й технічну проблему виробництва акумуляторів для автомобілів або навіть смартфонів все ще не вдасться подолати в осяжному майбутньому.
TDK, яка була заснована в 1935 році й стала відомою як провідний бренд касетних стрічок у 1960-х і 1970-х роках, має тривалий досвід у матеріалах і технологіях виробництва акумуляторів.
Компанія має орієнтовно 60% світового ринку акумуляторів малої ємності, які живлять смартфони, і націлена на лідерство на ринку середньої ємності, який включає накопичувачі енергії та більшу електроніку, зокрема дрони.
Група планує почати доставку зразків свого нового прототипу батареї клієнтам із наступного року і сподівається, що після цього зможе перейти до масового виробництва.
Раніше ми повідомляли, що корпорація Microsoft і Тихоокеанська північно-західна національна лабораторія (PNNL) відкрили новий тип твердотільного електроліту.
Цей матеріал може стати основою для батареї, яка спалахне з меншою ймовірністю, ніж сучасні літій-іонні батареї. Також він використовує менше літію, який стає все важче отримати, оскільки попит на акумуляторні батареї електромобілів різко зростає.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!