Санкції США проти Huawei спричинили проблеми для TSMC через спроби посередників замовити певні конструкції чипів на основі ШІ від імені Huawei.
З понеділка TSMC призупиняє поставки чипів, орієнтованих на ШІ, до Китаю за наказом Сполучених Штатів. Заборона компанії виробляти 2-нанометрові чипи може вплинути й на Apple. Про це повідомляє Apple Insider.
Джерело Reuters стверджує, що Міністерство торгівлі ввело обмеження на експорт певних чипів, призначених для доставки в Китай. Заборона на поставки, яка набирає чинності з понеділка, стосується певних типів чипів, виготовлених за 7-нанометровим техпроцесом або передових конструкцій, призначених для штучного інтелекту або обробки графіки.
Цей наказ є продовженням розслідування Міністерством торгівлі щодо того, чи навмисно TSMC постачала Huawei мікросхеми та чи знала вона, що посередник працював від імені Huawei.
TSMC активно співпрацює з Міністерством торгівлі. Виробник чипів попередив, що була спроба порушити санкції через посередника.
У Reuters додали, що посередником виступив Sophgo, китайський розробник мікросхем. Чип відповідав тому, що використовується у процесорі Huawei AI.
«TSMC проводив регулярні дискусії з урядом щодо питань експортного контролю й чітко дав зрозуміти, що буде відповідати внутрішнім і міжнародним нормам», — йдеться в заяві Міністерства економіки Тайваню.
TSMC так само наполягає на тому, що вона законослухняна компанія, яка зобов’язувалася дотримуватись усіх застосовних правил і норм, включно із застосовним експортним контролем.
Заблоковані Міністерством торгівлі поставки, безумовно, впливають на продажі TSMC з Huawei. Також це може спричинити інші, більш масштабні проблеми.
Для початку повна заборона на постачання чипів штучного інтелекту іншим китайським фірмам або розробникам чипів скорочує продажі та поставки для TSMC. Незважаючи на те, що компанія користується високим попитом на виробництві мікросхем, це все одно означає негайне падіння виробництва мікросхем, оскільки США не дозволяють їй виконувати деякі замовлення.
Це означає, що TSMC доводиться змінювати свою виробничу лінію, щоб максимізувати корисність своїх потужностей. Однак це, ймовірно, не сильно зашкодить поставкам Apple від компанії.
Apple покладається на партнерів у Китаї для виробництва своєї продукції, включно з iPhone, тому мікросхеми TSMC потрібно імпортувати. Оскільки чипи мають переваги штучного інтелекту у формі Neural Engine, це той тип чипа, який Міністерство торгівлі обережно передає Huawei.
Однак, за винятком невеликої кількості чипів A16, вироблених на заводі в Аризоні, переважна більшість чипів виробляється в інших місцях, зокрема на Тайвані.
Міністр економіки Тайваню Дж. В. Куо заявив, що TSMC повинна продовжувати виробляти мікросхеми з використанням новітніх виробничих процесів у своїй країні.
Якщо ж Тайвань не змінить свої закони, компанії доведеться створити та використовувати ще більш просунуті виробничі процеси, щоб дозволити виробництво 2-нанометрових мікросхем у Сполучених Штатах.
Для Apple це означає, що вона не може скористатися перевагами новіших процесів TSMC для будь-яких мікросхем, виготовлених у США. Натомість їй доведеться покладатися на трохи старішу технологію TSMC для виробництва в Америці, зберігаючи при цьому наявне виробництво за межами США для найшвидших і найновіших мікросхем.
Читайте також на ProIT, що Intel об’єднується з AWS для спільної розробки чипа ШІ.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!