У відкритому листі із понад 10 тисячами підписів викладено заклик до Oracle відмовитися від торговельної марки JavaScript. Про це повідомляє InfoWorld.
У відкритому листі, опублікованому 16 вересня, творець Node.js і Deno Раян Дал, творець JavaScript Брендан Айх і кілька інших провідних членів спільноти JavaScript звинуватили Oracle у відмові від торговельної марки JavaScript і закликали компанію випустити її для громадськості. Станом на 20 вересня лист зібрав понад 10 тисяч підписів.
У листі під назвою «Oracle, настав час звільнити JavaScript» зазначено, що право власності компанії на торговельну марку JavaScript є просто пережитком її придбання Sun Microsystems у 2009 році, що ані Sun, ані Oracle ніколи не створювали продукт, який містить цю марку, і що Oracle спричинила плутанину.
Передача компанією торговельної марки зменшить плутанину, додав Раян Дал, генеральний директор і співзасновник Deno Land.
«Це дозволило б офіційній специфікації для JavaScript насправді казати JavaScript. Наразі вона називається ECMAScript. Це дасть змогу, наприклад, провести конференцію JavaScript. А також дозволить таким компаніям, як Deno, говорити на кшталт «Deno — це середовище виконання JavaScript», не боячись судових позовів із боку Oracle», — сказав посадовець.
Дал та інші члени спільноти JavaScript наступного місяця планують подати петицію до Управління патентів і торговельних марок США (USPTO), щоб скасувати цю торговельну марку.
Попередня спроба 2 роки тому змусити Oracle відмовитися від вказаного товарного знаку була проігнорована, додав Дал.
«JavaScript — це фактично стандартна мова програмування у світі. Багато людської інфраструктури побудовано в Інтернеті, і JavaScript, як-от HTTP, HTML і CSS, є основною частиною того, що становить Інтернет. Безсумнівно, це відбудеться приблизно через 5 років, якщо не через 10 чи 20, тому нам справді варто побудувати для цього хороший фундамент», — зауважив Дал.
Oracle не відповіла на запит щодо коментаря. В онлайн-петиції стверджується, що компанія ніколи не пропонувала продукт під назвою JavaScript.
Читайте також на ProIT, що JavaScript, Python і Java залишаються лідерами в рейтингах мов програмування.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!