Nokia ставить промисловий метавсесвіт у центр своєї корпоративної стратегії, щоб допомогти компаніям скласти план своїх промислових систем і визначити найефективніші способи їх експлуатації. Це заощадить підприємствам кошти, допоможе прискорити інновації та – за правильного використання – зменшити викиди, повідомляє TIME.
Комунальні підприємства можуть використовувати промисловий метавсесвіт для дистанційного ремонту об’єктів, що дасть змогу скоротити подорожі з інтенсивними викидами. А транспортні компанії можуть використовувати цю технологію для кращого моделювання своєї мережі, зберігаючи непотрібні вантажівки в гаражі, а літаки – на землі.
«Стійкість – це інший бік ефективності та продуктивності», – каже Тьєррі Кляйн, президент відділу досліджень рішень Nokia Bell Labs.
Промисловий метавсесвіт Nokia є лише одним із прикладів перетину цифровізації та зміни клімату, що зростає. За останні два десятиліття розробка відповіді на цифрову революцію стала стратегічним імперативом для компаній, а в багатьох випадках – необхідністю для виживання, наголошує TIME.
Оскільки компанії все більше зосереджуються на зміні клімату та способах декарбонізації власної діяльності, оцифрування відкриває нові можливості. Аналіз, опублікований минулого року консалтинговою компанією Accenture, показав, що цифрові технології можуть швидко скоротити викиди в секторах енергетики, матеріалів і мобільності до 10%.
Такі компанії, як Amazon і Microsoft, використовують свої хмарні технології, щоб допомогти іншим підприємствам зменшити викиди. Вони також продають свої послуги, щоб допомогти нафтогазовим компаніям проводити буріння більш ефективно.
Проте цифрові програми, призначені для скорочення викидів, залишають і власний слід у кліматичних ризиках. Згідно з даними McKinsey, одні лише корпоративні технології спричиняють 1% глобальних викидів. Штучний інтелект, важливий для таких програм, як промисловий метавсесвіт, також потребує енергії.
Дослідники з Університету Массачусетса в Амгерсті виявили, що навчання однієї моделі ШІ може призвести до викидів, еквівалентних викидам п’яти американських автомобілів за весь термін служби.
«Ви можете оптимізувати свою систему та покращити споживання ресурсів, якщо застосувати механізм штучного інтелекту, – каже Тьєррі Кляйн. – Але сама система ШІ позбавить вас деяких переваг».
Зменшення споживання електроенергії й інших відходів, скажімо, у готелі чи магазині, зменшить викиди, що потенційно зробить бізнес привабливим для клієнтів, у тому числі для звичайних споживачів і великих компаній, стурбованих власним карбоновим слідом.
Це допоможе компаніям випередити регуляторні зусилля, які вимагають від них впровадження правил розкриття кліматичної інформації.
«Враховуючи увагу, яку оцифровці приділили в різних галузях промисловості протягом останніх кількох десятиліть, можна з упевненістю припустити, що більшість бізнес-лідерів мають це на думці», – робить висновок TIME.
Раніше ProIT повідомляв, що експерти назвали топ-9 технологічних трендів на наступні 5 років і розвиток метавсесвіту – один із них.