Windows 11 далека від досконалості, але вона робить диспетчер завдань значно кращим: він має панель пошуку та прості для розуміння графіки. Але які менш відомі функції диспетчера завдань? BleepingComputer докладно розглядає деякі із його маловідомих функцій.
Створіть живий дамп ядра за допомогою диспетчера завдань
Однією з маловідомих функцій диспетчера завдань є можливість генерувати дамп ядра або повний аварійний дамп. Це особливо корисно, коли ви не впевнені, чому ваш комп’ютер вийшов із ладу або що взагалі спричинило синій екран смерті.
Коли ви використовуєте створення ядра або повний аварійний дамп, диспетчер завдань створює аварійний дамп системи. Можна проаналізувати аварійний дамп ядра або надіслати його до служби підтримки Microsoft. Ви навіть можете використовувати ChatGPT для його аналізу.
Призупинити диспетчер завдань
Як часто ви відкриваєте диспетчер завдань, щоб завершити деякі процеси, але екран постійно змінюється? Це дає змогу клацнути правою кнопкою миші процес, який ви хочете припинити.
Якщо утримувати CTRL, це призупинить оновлення процесів диспетчера завдань. Ви вибираєте процес, сортуєте список, щоб відфільтрувати процеси, які вас не цікавлять, і легко знаходите той, який хочете зупинити. Це працює в усіх версіях Windows, включно із Windows 95 і Windows 11.
Порада: також можна утримувати клавішу F5, щоб частіше оновлювати значення.
Режим ефективності
Ви можете клацнути правою кнопкою миші будь-яку програму чи процес у диспетчері завдань і налаштувати програми чи процеси на запуск у «Режимі ефективності», щоб обмежити використання ЦП. Це може допомогти зменшити енергоспоживання або звільнити ресурси для інших завдань.
Вказана функція корисна для фонових процесів або програм, які працюють безперервно, але не потребують повної потужності ЦП. Її можна вимкнути, якщо вона спричиняє проблеми із продуктивністю програми. У деяких випадках це може призвести до затримок під час прокручування довгих сторінок.
Програми запуску диспетчера завдань
Розділ програм запуску диспетчера завдань також є однією з улюблених функцій. Програми запуску в диспетчері завдань мають розбивку всіх програм, які налаштовані на автоматичний запуск під час завантаження Windows на робочий стіл. Це може включати такі програми, як Windows Defender, Google Chrome Updater, Spotify тощо.
Це залежить від програм, встановлених у вашій системі, але ми рекомендуємо використовувати розділ «Програми для запуску», щоб вимкнути небажані програми. Коли ви запобігаєте автоматичному запуску програм, ви також звільняєте ресурси та скорочуєте час запуску.
Розділ програм для запуску можна використовувати для пошуку програм, які непотрібно запускати, щоб звільнити ресурси, а також незвичайних програм, які можуть бути шкідливими. Ви можете поділитися та завантажити невідомі виконувані файли, на які вказують стартапи, у Virustotal, щоб перевірити їх.
Історія програм
Вкладка «Історія застосунків» у диспетчері завдань — це корисна функція, яку часто ігнорують. Він показує, скільки процесорного часу та мережевих даних використала кожна програма з моменту останнього повного вимкнення.
Наприклад, в одному з випадків Chrome використовував 11 ГБ мережі та 50 годин процесорного часу. Це хороший спосіб побачити, які програми використовують найбільше ресурсів.
Якщо ви ніколи не користувалися цією функцією, її варто перевірити. Вона дає чітке уявлення про те, що відбувається за лаштунками, особливо якщо ви намагаєтеся керувати продуктивністю системи або з’ясувати, чому її робота сповільнюється.
Читайте також на ProIT, що багатофакторна автентифікація Microsoft мала критичні вразливості.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!