ProIT: медіа для профі в IT
2 хв

Опитування показує зростання інвестицій в інструменти та платформи DevOps

author avatar ProIT NEWS

Опитування понад 500 практиків DevOps виявило, що приблизно 60% респондентів планують збільшити інвестиції в інструменти та платформи DevOps протягом наступних 2 років, а 20% планують значне збільшення бюджету, повідомляє DevOps.com.

Опитування було проведено компанією Techstrong Research, підрозділом Techstrong Group. Респонденти зазначили сфери інвестицій, у які організації найбільше інвестуватимуть протягом наступних 2 років. Це основні інструменти та платформи DevOps, включаючи тестування, сховища артефактів коду, можливість спостереження, автоматизовані платформи розгортання, внутрішні портали розробників (IDP) та інструменти інфраструктури як коду (IaC).

Трохи менше третини опитаних (32%) планують замінити або оновити свою платформу безперервної інтеграції/безперервної доставки (CI/CD) протягом наступних 12-18 місяців, тоді як 23% зараз оцінюють свої майбутні потреби. Однак лише 16% планують перейти на інтегровану платформу DevOps протягом наступних 12-18 місяців порівняно із 37%, які вже зробили це. Крім того, лише 20% прийняли розробку платформи як методологію для масштабного управління DevOps.

Загалом опитування показало, що 88% вважають майбутнє DevOps позитивним, а половина (50%) описує його як дуже позитивне. Лише 1,5% респондентів негативно ставилися до DevOps.

62,5% сказали, що вважають штучний інтелект надзвичайно або дуже цінним доповненням до робочих процесів DevOps. Порівняно з 10,1%, які вважають штучний інтелект не дуже цінним або взагалі не цінним.

Сьогодні багато організацій уже використовують ШІ в розробці (32,7%), а ще 41,5% розглядають можливість використання ШІ. Лише 9% сказали, що штучний інтелект повністю інтегрований у їхні робочі процеси DevOps.

За словами Мітча Ешлі, головного аналітика Techstrong Research, опитування ясно показує, що DevOps продовжує приносити користь командам програмістів та ІТ-організаціям.

Також DevOps має довгу перспективу щодо інвестицій, з інвестиціями в автоматизацію, штучний інтелект та безпеку застосунків, що спричиняє хвилю додаткових інвестицій.

Фактично, майже три чверті (72,7%) респондентів застосовують DevOps у 50% або більше своїх проєктів, а 18,7% — у всіх проєктах. Фази збірки й тестування життєвого циклу розробки програмного забезпечення є сферами, які найбільше використовують практики DevOps (78,6% та 72,4% відповідно).

81% респондентів назвали збільшення швидкості, з якою їхня організація постачає програмне забезпечення у виробничі середовища, головною перевагою DevOps, а 45,6% описали це збільшення як високе. 80% опитаних сказали, що DevOps також дозволяє їхній організації швидше досягати часу виходу на ринок.

Опитування показало, що у 81% випадках DevOps покращує продуктивність розробників, а 35% назвали ці досягнення високими. Команди DevOps частіше випускають код, а програмне забезпечення доставляється у виробництво щодня (11,8%), щотижня (34,1%) і щомісяця (29%) відповідно.

Однак, незважаючи на ці переваги, опитування дає зрозуміти, що потрібні додаткові вдосконалення робочих процесів DevOps, причому респонденти опитування оцінили вплив DevOps як низький у складності управління (16,3%), збільшенні взаємодії між роз’єднаними групами (14,8%) і покращенні безпеки програмного забезпечення (13%).

Опитування виявило, що більше половини респондентів (55,8%) досягли вищого рівня зрілості DevOps. У цій групі 34,4% стандартизують DevOps у проєктах у своїх організаціях, а 21,5% сказали, що досягли рівня володіння найкращими практиками DevOps.

Для порівняння, 18,1% вказали, що вони тестують DevOps на підмножині проєктів, тоді як 21,8% застосовують знання DevOps у кількох проєктах.

Опитування показує, що організації продовжують використовувати найкращі практики DevOps, як вважають за потрібне.

Читайте також на ProIT, що опитування виявило розбіжності в управлінні інцидентами між DevOps та ITSM.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.