ProIT: медіа для профі в IT
3 хв

OpenAI анонсує SearchGPT — власну пошукову систему на основі ШІ

author avatar ProIT NEWS

Компанія OpenAI оголосила про свій довгоочікуваний вихід на пошуковий ринок і випуск SearchGPT — пошукової системи на основі ШІ з доступом до інформації в Інтернеті у реальному часі. Про це повідомляє The Verge.

Пошукова система починається з великого текстового поля, яке запитує користувача: «Що ви шукаєте?» Але замість того, щоб повертати звичайний список посилань, SearchGPT намагається впорядкувати та зрозуміти їх.

У прикладі від OpenAI пошукова система підсумовує свої висновки щодо музичних фестивалів, а потім представляє короткі описи подій із посиланням на авторство.

Приклад запиту SearchGPT, де користувач шукає «музичні фестивалі в Буні, штат Північна Кароліна» в серпні 2024 року. Модель надає інформацію в реальному часі, зібрану з Інтернету, включаючи посилання на джерела. Зображення: OpenAI

В іншому прикладі пояснюється, коли садити помідори, перш ніж розділяти різні сорти рослини.

Після появи результатів ви можете поставити додаткові запитання або натиснути на бічну панель, щоб відкрити інші відповідні посилання.

Також існує функція під назвою «Візуальні відповіді».

SearchGPT поки що є лише прототипом. Сервіс працює на базі моделей сімейства GPT-4 і буде доступний лише для 10 тисяч тестових користувачів після запуску, повідомила The Verge речниця OpenAI Кайла Вуд.

Вуд каже, що компанія працює зі сторонніми партнерами та використовує прямі канали контенту для створення результатів пошуку. Мета полягає в тому, щоб зрештою інтегрувати функції пошуку безпосередньо в ChatGPT.

Функція візуальних відповідей SearchGPT демонструє відео, створене штучним інтелектом із OpenAI Sora на YouTube. Також вона містить низку окремих зображень пінгвінів та їхніх родин

Впровадження власної пошукової системи OpenAI може стати серйозною загрозою для Google, яка поспішила запровадити функції штучного інтелекту у своїй пошуковій системі, побоюючись, що користувачі кинуться до конкуруючих продуктів. Це також ставить OpenAI у більш пряму конкуренцію зі стартапом Perplexity, який називає себе механізмом відповідей ШІ.

Нещодавно Perplexity піддався критиці через функцію штучного інтелекту, яка, як стверджували видавці, прямо копіює їхню роботу.

В OpenAI кажуть, що використовують інший підхід. У дописі в блозі компанія підкреслила, що SearchGPT було розроблено у співпраці з різними новинними партнерами, серед яких такі організації, як власники The Wall Street Journal, The Associated Press і Vox Media.

Видавці матимуть спосіб керувати тим, як вони відображаються у функціях пошуку OpenAI, пише компанія. Вони можуть відмовитися від використання їхнього контенту для навчання моделей OpenAI і все одно відображатися в пошуку.

«SearchGPT розроблений, щоб допомогти користувачам зв’язуватися з видавцями, чітко цитуючи їх і посилаючись на них під час пошуку. Відповіді мають чітку, вбудовану, названу атрибуцію та посилання, щоб користувачі знали, звідки надходить інформація, і могли швидко отримати ще більше результатів на бічній панелі з посиланнями на джерело», — йдеться в дописі у блозі OpenAI.

Випуск своєї пошукової системи як прототипу допомагає OpenAI кількома способами.

По-перше, якщо результати SearchGPT надзвичайно неправильні, компанія завжди може сказати, що це ж лише прототип.

Також існує ймовірність неправильної вказівки авторства або, можливо, повного викрадання статей (те, у чому звинувачували Perplexity).

Про цей новий продукт говорили кілька місяців, починаючи з лютого цього року. OpenAI агресивно намагався переманити співробітників Google для пошукової команди.

Компанія поступово налагоджує зв’язок ChatGPT з мережею реального часу. Коли було випущено GPT-3.5, модель ШI вже застаріла на кілька місяців. У вересні минулого року OpenAI випустив спосіб перегляду вебсторінок ChatGPT під назвою Browse with Bing, але він виглядає набагато рудиментарнішим, аніж SearchGPT.

Швидкий прогрес OpenAI приніс ChatGPT мільйони користувачів, але витрати компанії зростають.

Цього тижня в The Information повідомили, що витрати OpenAI на навчання ШІ та створення логічних висновків цього року можуть сягнути $7 мільярдів, а мільйони користувачів безкоштовної версії ChatGPT ще більше підвищать витрати на обчислення.

SearchGPT буде безкоштовним під час першого запуску, однак очевидно, що незабаром компанії доведеться розібратися з монетизацією.

Читайте також на ProIT: OpenAI представив GPT-4o mini —маленьку модель ШІ, яка підтримує ChatGPT.

Також кілька місяців тому Meta випустила Llama 3 LLM, щоб конкурувати з GPT-4.

Читайте на ProIT, що таке Claude 3 і чи кращий він ніж ChatGPT?

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.