В Інтернеті існує плутанина щодо частин Grace від NVIDIA. Ці компоненти на базі Arm Neoverse V2 є основною частиною просування NVIDIA за межі прискорювачів у звичайні обчислення центрів обробки даних.
Один головний міф полягає у тому, що 72-ядерний і NVIDIA H100 Grace Hopper (GH200) і 144-ядерний суперчип NVIDIA Grace можна використовувати в одних і тих самих серверах, що сервер, який приймає одне, приймає й інше. Але це на так, повідомляє ServeTheHome.
Ось два чипи поруч. Ліворуч – NVIDIA Grace Hopper GH200. Цей модуль має H100 у верхній частині та 72-ядерний чип Arm Neoverse V2 Gracе – у нижній, оточений модулями пам’яті. Праворуч ми бачимо два з цих чипів NVIDIA Grace із подвійною кількістю модулів пам’яті.
Можна помітити, що вирізи на краях друкованої плати дещо відрізняються, але це далеко не єдина відмінність.
На нижній частині ми бачимо, що GH200 має модулі LPDDR5X на половині плати з процесором Grace Arm. Grace Superchip має 16 модулів LPDDR5X, які охоплюють весь модуль, по 8 для кожного процесора Arm. Тобто це 16 пакетів LPDDDR5X для кожного процесора, додатково до пакетів на передній панелі.
З точки зору сумісності ми бачимо, що GH200 і Grace Superchip мають різні роз’єми внизу. Ці роз’єми використовуються для підключення модулів до головних плат. Це має велике значення. Для цих двох частин кількість вводу/виводу різна, вимоги до живлення для двох частин теж різні.
Підхід NVIDIA полягає у тому, щоб не робити ці частини замінними, коли можна використовувати ту саму базову друковану плату та мати або GH200, або Grace Superchip. Замість цього базова платформа та модуль NVIDIA повинні відповідати один одному.
Багато хто бачив модулі однакового розміру, обидва з як мінімум одним 72-ядерним процесором Grace, і думав, що той самий сервер можна використовувати, просто помінявши два типи модулів. Сподіваємось, ці фотографії ілюструють, чому це не так, оскільки роз’єми між модулями NVIDIA та платами-носіями різні.
Дивує, чому NVIDIA не продає стандартизовану базову плату половинної ширини з підтримкою MCIO для ліній PCIe і стандартними вхідними джерелами живлення разом із кожним з цих модулів. Ми вже бачили кілька дизайнів від NVIDIA MGX, і багато з них дуже схожі. MGX у багатьох випадках мінімізує важливість OEM-виробників, тому виглядає дивним, чому NVIDIA не продає всю збірку, як це відбувається з платформами Delta-Next і Redstone-Next.
Pаніше ми писали, що аналітики вважають, що обчислювальні прискорювачі AMD, які використовуються у сфері систем штучного інтелекту (в основному Instinct MI300A), наступного року займуть не більше 10% ринку, а решта 90% належатимуть NVIDIA. Вже у 2025 році розклад сил зміниться, оскільки прискорювачі AMD зміцнять свої позиції до 30%.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!