ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

Нова оптична технологія чипів IBM пришвидшить навчання ШІ-моделей

author avatar ProIT NEWS

IBM розробляє технологію спільної оптики (CPO) для заміни звичайних електричних з’єднань у чипах. Як повідомляє NetworkWorld, ця технологія пришвидшить навчання моделей ШІ та підвищить енергоефективність центрів обробки даних.

Дослідники IBM розробляють оптичні чипи, які, як очікується, значно пришвидшать підключення в системах центрів обробки даних, забезпечуючи кращу продуктивність і нижчі витрати на електроенергію для клієнтів, яким потрібно створювати та підтримувати програми ШІ.

IBM заявила, що її прототип спільної оптики (CPO) змінить спосіб, у який обчислювальна індустрія передає дані з високою пропускною здатністю між чипами, платами, прискорювачами, серверами та іншими пристроями, використовуючи полімерний матеріал для спрямування оптики, а не традиційне волокно на основі скла.

Такі так звані полімерні хвилеводи обіцяють нижчу вартість і кращу гнучкість, а також менш сприйнятливі до перешкод, ніж їх скляні аналоги, заявили в IBM. У телекомунікаційній сфері полімерне волокно використовується в багатьох сферах, але дуже рідко застосовувалося в центрах обробки даних, заявила IBM.

Модуль прототипу CPO запропонує оптичні структури з високою щільністю смуги пропускання у поєднанні з можливістю передачі кількох довжин хвиль на оптичний канал, збільшуючи пропускну здатність між чипами у 80 разів порівняно із традиційними електричними з’єднаннями. Про це сказав Мукеш Кхаре, генеральний менеджер відділу напівпровідників IBM та віцепрезидент із досліджень гібридної хмари в IBM Research.

«Ми можемо розмістити в 6 разів більше оптичних волокон на краю кремнієвого фотонного чипа», — зауважив Кхаре.

У той час як центри обробки даних використовують волоконну оптику для комунікаційних мереж, стійки в центрах обробки даних все ще переважно здійснюють зв’язок за допомогою електричних проводів на основі міді. Ці дроти з’єднують прискорювачі GPU, які можуть витрачати більше половини свого часу в режимі простою, очікуючи даних від інших пристроїв у великому розподіленому процесі навчання, що може призвести до значних витрат і втрат енергії.

Ідея модуля CPO полягає в тому, щоб збільшити пропускну здатність зв’язку центру обробки даних і мінімізувати час простою графічного процесора, одночасно різко прискорюючи обробку ШІ, сказав Кхаре. За його словами, ця технологія може зменшити споживання електроенергії у 5 разів порівняно з електричними з’єднаннями середнього класу.

Раніше ProIT повідомляв, що IBM відкрила перший у Європі центр квантових обчислень.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.