ProIT: медіа для профі в IT
5 хв

Найцікавіші вакансії в українському ІТ станом на осінь 2024 року

author avatar Світлана Чапліч

Привабливість IT-галузі для шукачів роботи залишається високою впродовж декількох років. Ситуація не змінилася навіть після початку повномасштабного вторгнення у лютому 2022 року. Навпаки, у перші місяці військової агресії кількість новачків і «світчерів», які шукали роботу в IT, була рекордною для галузі.

Хоча у 7 із 10 найбільших українських роботодавців у цій сфері спостерігається скорочення персоналу, є й хороші новини. Попри складнощі, вони все одно зацікавлені у нових фахівцях рівня Middle та Senior, що підтверджує значна кількість відповідних вакансій.

Про те, як почувається галузь, ви можете дізнатися зі звіту «Digital Tiger: the Power of Ukrainian IT» від Асоціації IT Ukraine. Ось кілька фактів звідти:

  • В Україні станом на лютий 2024 року було зареєстровано понад 2100 IT-компаній.
  • У 6,9% компаній працює 200–1000 фахівців, а більш ніж 5000 фахівців — усього в 0,1%.
  • 76% ІТ-фахівців надають послуги як ФОП (76%), 16% айтівців працюють у штаті, інші — за gig-контрактами.
  • У соціальному плані переважають спеціалісти віком 26–30 років (31%), одружені (42%) і без дітей (73%). 87% айтівців мають вищу освіту та постійно вдосконалюють професійні навички (60%), 43% володіють англійською на рівні Upper-Intermediate (В2).

Кого шукають HR-фахівці українських IT-компаній восени 2024 року?

Ми звернулися до представників найбільших українських IT-компаній із проханням розповісти про найцікавіші вакансії.

Досить передбачувано зберігається потреба у JavaScript-розробниках. Сама мова програмування минулого року посіла перше місце серед найпопулярніших за результатами дослідження від StackOverflow. Українські розробники цілком поділяють цей тренд.

Олена Мороз, Recruitment manager у DataArt, розповіла:

«Ми відкрили вакансію JavaScript-розробника, оскільки наш клієнт розпочав новий етап у проєкті з розробки освітньої цифрової платформи. Пошук був зосереджений на JS-розробнику з досвідом програмування на Modern JavaScript (ES6+) і знаннями у сфері адаптивного дизайну й UI/UX. У результаті ми отримали багато позитивних відгуків на вакансію. Це свідчить про підвищений попит серед кандидатів, а також зацікавленість у нашій компанії. Кандидати цінують можливість працювати над цікавими різноманітними проєктами, дружню атмосферу, а також підтримку професійного розвитку. Багато відгуків відзначають гнучкий графік роботи та соціальний пакет як значні переваги. Це підтверджує, що ми рухаємося у правильному напрямку і створюємо привабливі умови для талановитих спеціалістів».

У пошуках фахівців із JavaScript також перебуває компанія Luxoft.

«Останнім часом спостерігається збільшення запитів від клієнтів, які шукають спеціалістів зі знанням рідкісних технологій. Проте не можна сказати, що це загальний тренд і такі вакансії переважають. Наразі у нас серед запитів є вакансії на Full Stack Developer, але, наприклад, із глибшим знанням Java/Angular або на Java Team Lead, де від спеціаліста потрібні також навички роботи з командою. При цьому сам стек доволі поширений — Java. Таким чином, на ринку є попит як на спеціалістів зі знанням поширених технологій, так і на фахівців із більш специфічними навичками. Через зниження кількості звичайних вакансій іноді більш помітними стають нішеві запити», — зазначила Інга Сухіна, Head of Recruitment DXC Luxoft Ukraine.

Дедалі більше галузей промисловості потребують автоматизації для підвищення ефективності, скорочення витрат і поліпшення якості продукції та послуг. Це впливає на ринок праці: великі компанії частіше починають шукати спеціалістів зі специфічними знаннями, як от у сфері роботизації.

Компанія SoftServe перебуває у пошуках Robotics Simulation & Optimization Engineer у відділ Robotics & Advanced Automation.

Планується, що спеціаліст відповідатиме за розроблення й оптимізацію симуляцій для роботизованих систем, підвищуватиме їхню ефективність, а також працюватиме із цифровими двійниками.

Олександра Атаманчук, Recruitment Team Lead, SoftServe, поділилася особливостями їхньої роботи:

«Ми розуміємо, що фахівців із робототехніки в Україні наразі небагато, тому прагнемо популяризувати цей напрям і підтримати початківців. Так, у лютому 2024 року ми долучилися до Tech StartUp School в оновленні лабораторії робототехніки у НУ «Львівська політехніка». Також у SoftServe Academy регулярно проводимо курси з основ робототехніки, де початківці отримують практичні знання із програмування мікроконтролерів, робомобілів, цифрової обробки зображень.
Робота в Robotics & Advanced Automation — насичена і динамічна. Відділ працює над комплексними проєктами у таких сферах, як агропромисловість, ритейл, будівництво і навіть космічна промисловість. На початку цього року Robotics & Advanced Automation команда з партнерами приєдналися до одного з проєктів NASA, де наші фахівці працюють над розробленням технологій для зведення злітно-посадкових майданчиків в екстремальних умовах і безпечної посадки на Місяці».

Крім того, компанія SoftServe потребує Data Scientist у лабораторію Gen AI. Цей фахівець буде працювати у відділі AI&Data Science, де займатиметься розробленням генеративних AI-моделей, створюватиме інноваційні рішення для креативного контенту, а також проводитиме моделювання й аналіз даних, використовуючи Deep Learning та Machine Learning.

«Особливість цієї вакансії в тому, що фахівець буде частиною Gen AI лабораторії. Це окремий дослідницький напрям, у межах якого компанія експериментує і створює нові технологічні рішення на основі генеративного ШІ. За рік у GenAI Lab завершили 85 проєктів. Серед тих, що можна назвати публічно, — вебзастосунок Shopping Assistant для покупців, Onboarding Assistant для нових працівників компаній, Emma Personal Coach для саморозвитку», — розповіла Олександра Атаманчук.

Очевидно, що потреба в AI- та ML-спеціалістах тільки зростатиме, і це відлуння насамперед глобального тренду.

За підрахунками Всесвітнього економічного форуму автоматизація позбавить роботи десятки мільйонів працівників. Водночас вона потенційно може створити майже удвічі більше нових робочих місць, значна частина яких ще навіть не винайдена.

Український бізнес не залишається осторонь цього тренду і вже потребує кастомізованих AI-рішень, щоб збільшувати доходи та залишатися конкурентоспроможним.

Вікторія Томчинська, IT Recruitment Director, ZONE3000, зазначила:

«Наразі в ZONE3000 відкрито приблизно 30 технічних вакансій. Ми шукаємо розробників (front-end, full-stack, .NET, Python, React / .NET Core, Android, JavaScript), QA Engineer, Product Owner, System Administrator, DevOps Engineer, Technical Lead, Data Analyst, Solution Architect та інших. У нас досить високі вимоги до кандидатів, адже маємо сильні професійні команди, які використовують найсучасніші технології, платформи та рішення. Тож від кандидатів очікуємо як наявність глибоких знань у своєму домені, так і бажання вчитися нового.
Серед найцікавіших вакансій можна виокремити Senior GenAI R&D Engineer та Middle Validation Engineer у команду Machine Learning. ML — це необмежений простір для професійних викликів і розвитку. Крім того, що ця технологія продовжує набирати попит, наші фахівці працюють у сильному професійному середовищі, тому кандидати мають змогу вчитися у кращих спеціалістів на ринку. Водночас досить складно знаходити кандидатів із відповідним досвідом і навичками, адже технологічний світ розвивається настільки швидко, що не всі встигають опановувати нове або не готові поринати у вивчення нових технологій».

Як зміниться ринок праці в українському IT найближчим часом?

Експерти прогнозують, що через стан в енергосистемі зима 2024/2025 може стати найскладнішою за всі роки незалежності України. Навіть якщо відкинути цей фактор (хоча він впливає абсолютно на всі галузі), те, що зараз відбувається в ІТ, найточніше можна описати словом «турбулентність».

За даними зі звіту Національного банку України за січень–серпень 2024 року, частка IT в експорті послуг становила трохи менше 38%, хоча ще рік тому перевищувала 40%, або майже 13% від загального експорту.

Паралельно зі зниженням частки й обсягів експорту (за серпень поточного року він сягнув $507 мільйонів) відбуваються й інші важливі процеси.

Так, через війну спостерігається падіння попиту на українські ІТ-послуги на міжнародному ринку, водночас і сам він переживає не найкращі часи. Тільки в США рівень безробіття серед айтівців зріс до 3,7%. За підрахунками Асоціації галузі інформаційних технологій, це є найвищим показником для галузі за останні 4 роки. Всього ж за минулий рік технологічні компанії скоротили понад 260 тисяч працівників.

На цьому фоні Україна втрачає привабливість для іноземних інвесторів, що призводить до зменшення кількості замовлень і скорочення вакансій, особливо для початківців із мінімальним досвідом або взагалі без нього.

Крім того, на ринок праці в Україні впливає загальна втома від війни та мобілізаційні процеси. Ймовірне підвищення податків для фахівців-резидентів Дія.City може призвести до ще більш негативних наслідків. Наприклад, релокації IT-компаній, масових скорочень і загалом суттєвого погіршення інвестиційного клімату.

Отже, український IT-бізнес перебуває у стані очікування на нові випробування. Водночас ми вже спостерігали його здатність адаптуватися до непростих викликів і прямо зараз бачимо, як нові можливості для зростання відкриваються у специфічних нішах, таких як кібербезпека й оборонні технології.

Читайте також на нашому сайті про безпечний офіс. Якою має бути інформаційна безпека на робочому місці.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.