Опубліковано десятий щорічний рейтинг найкращих мов програмування від IEEE Spectrum.
Перша пʼятірка «Spectrum»: Python, Java, C++, C, JavaScript.
Перша пʼятірка «Jobs»: SQL, Python, Java, JavaScript, C++.
Перша пʼятірка «Trending»: Python, Java, JavaScript, C++, SQL.
Повний рейтинг за категоріями можна подивитися за покликанням.
Цього року Python не просто залишився на першому місці в загальному рейтингу «Spectrum», але й посилив свою перевагу. Збільшення домінування Python відбувається за рахунок менших, більш спеціалізованих мов. Python став універсальною мовою, мовою «всіх майстрів» і володарем деяких із них, наприклад ШІ.
Python також, схоже, зміцнює свої позиції у довгостроковій перспективі: багато дітей і підлітків зараз програмують свою першу гру або блимають своїм першим світлодіодним індикатором саме за допомогою Python.
Проте Python не робить кар’єри. У рейтингу «Jobs» перше місце посідає SQL. За іронією долі ви навряд чи отримаєте роботу програміста на чистому SQL. Натомість роботодавці люблять бачити навички SQL у тандемі з якоюсь іншою мовою, наприклад Java або C++.
Завдяки сучасній розподіленій архітектурі багато важливих для бізнесу даних зберігаються у базах даних SQL, будь то список магічних заклинань для онлайн-гри або сума грошей на реальному банківському рахунку.
Але нехай рейтинги Python і SQL не вводять вас в оману: програмування ще далеке від того, щоб стати монокультурою. Java та різні C-подібні мови переважають Python у своїй спільній популярності. Особливо для високопродуктивних або чутливих до ресурсів завдань, де накладні витрати на інтерпретатор Python усе ще занадто високі (хоча є низка спроб зробити Python більш конкурентоспроможним у цьому питанні).
Крім того, існують програмні середовища, які не піддаються поглинанню Python з інших причин.
Наприклад, R – мова, яка використовується для статистичного аналізу та візуалізації, набула популярності з появою великих даних кілька років тому. R потужний, його нелегко освоїти, оскільки загадковий синтаксис і функції зазвичай виконуються над цілими векторами, списками й іншими високорівневими структурами даних.
Хоча існують бібліотеки Python, які надають аналогічні аналітичні та графічні функції, R залишається популярним, ймовірно, саме через свої особливості. Вони ускладнюють перенесення сценаріїв R, що є серйозною проблемою, враховуючи величезний обсяг статистичного аналізу й академічних досліджень, побудованих на R.
Схожа ситуація з Fortran, де цінність наявного перевіреного коду для фізичного моделювання й інших наукових обчислень незмінно переважує витрати, пов’язані з використанням однієї з найстаріших мов програмування.
Сьогодні ви все ще можете влаштуватися програмістом на Fortran, хоча, ймовірно, вам знадобиться отримати дозвіл безпеки, оскільки це буде робота переважно в лабораторіях служб безпеки США або енергетичних лабораторіях, таких як Національна лабораторія Оук- Рідж.
Якщо ви не можете отримати дозвіл безпеки, але все ще любите мови з тривалою історією, Cobol є ще однією можливістю. Це пов’язано з багатьма причинами, які ми бачимо у Fortran: існує велика встановлена кодова база, яка працює там, де помилки коштують дорого. Багато великих банків усе ще потребують програмістів Cobol.
Зауважимо, що наш огляд сотень оголошень про набір розробників показав, що попит на навички в Cobol у фінансовій технології перевищує попит на криптографію.
Старі мови також можуть з’явитися там, де ви не очікуєте. Ladder Logic, створена для застосунків промислового керування, часто асоціюється зі старомодними технологіями. Тим не менш, ми помітили повідомлення від Blue Origin, у якому шукали фахівця із навичками Ladder Logic.
Ймовірно, це пов’язано з кластерами наземного обладнання, необхідного для заправки, енергопостачання та випробування ракетних двигунів і суден, і яке має більше спільного з великими хімічними заводами, аніж із ракетами.
Прочитати більше про показники та методи, які були використані для побудови рейтингу, можна за покликанням.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!