Як і практично в будь-якому випадку використання, дистрибутиви Linux для геймерів різноманітні та задовольняють різні потреби. How To Geek перерахували деякі з найкращих дистрибутивів Linux для ваших улюблених ігор – від старих емуляторів до сучасних ігор AAA.
Чи підходить Linux для ігор?
Системи Linux вважаються менш ресурсомісткими, ніж Windows, а оскільки ігрові дистрибутиви Linux дуже легко налаштовуються, є ймовірність, що ви отримаєте систему, налаштовану відразу.
Які ігри працюють на Linux?
На Linux доступна майже кожна гра, яка працює на Windows. Або ви можете запустити гру за допомогою Proton – програми, яка «перекладає» гру між оригінальною версією Windows і тією, що працює на Linux. ProtonDB – це спільний репозиторій, який допоможе вам дізнатися, як працює певна гра на Linux.
Найкращі дистрибутиви ігор Linux
Який дистрибутив підходить саме вам, залежить від того, чи хочете ви запускати ігри поточного покоління, 16-бітні емулятори чи щось середнє. Завжди є два питання, які слід розглянути: наскільки легким є дистрибутив і наскільки добре він справляється з таким обладнанням, як відеокарти.
Найкращі дистрибутиви Linux для завзятих геймерів: Garuda та Kubuntu
Garuda – це «Linux для ігор». Цей дистрибутив не тільки має ядро, оптимізоване для високопродуктивного апаратного забезпечення, але й пропонує (серед іншого) установку програм, орієнтованих на ігри, таких як Steam та OpenRGB, під час початкового налаштування.
Kubuntu використовує інший підхід. Він не зосереджений на іграх, але використовує KDE – налаштовуване і продуктивне робоче середовище на основі Ubuntu, найпопулярнішого дистрибутиву Linux.
Ця комбінація означає, що у вас буде більше шансів отримати офіційну підтримку апаратного забезпечення та величезну спільноту користувачів, яка допоможе із запитаннями та усуненням несправностей, і все це не обтяжуватиме ваше обладнання.
Однак у Kubuntu є суттєвий недолік. Як і в усіх версіях Ubuntu, його програми за замовчуванням поставляються як пакети Snap. Canonical (підтримувач Ubuntu) стверджує, що вони безпечніші за звичайні пакунки DEB, але знижена сумісність є причиною скарг серед користувачів.
Щоб уникнути клопоту, ви можете замість цього скористатися програмами Flatpak. Вони мають дещо складніші початкові налаштування, але після цього їх легше встановити, ніж пакети DEB, і вони мають набагато менше проблем, аніж Snap.
Хороший ігровий дистрибутив Linux для підтримки апаратного забезпечення: Pop!_OS
Хоча Pop!_OS може і не такий популярний, як інші дистрибутиви, він має перевагу в тому, що його підтримує System76 – компанія, яка виробляє комп’ютери на базі Linux.
Крім того, лінійка System76 варіюється від пропозицій початкового рівня до моделей високого класу, які також добре підходять для ігор.
Ви можете інсталювати Pop!_OS на машинах, створених не System76. Це Linux, тому жодних умов! Однак апаратна сумісність не буде на 100% гарантованою, як із комп’ютерами, придбаними в компанії.
Дистрибутиви Linux для ретро-ігор та емуляції: Batocera, Lakka та RetroPie
Можливо, вам не потрібна повнорозмірна аркадна машина, але це не означає, що ви не можете грати у класичні ігри свого дитинства. Batocera, Lakka та RetroPie є прикладами ігрових дистрибутивів Linux, спеціально створених для ретро-ігор та емуляції.
Стандартний інтерфейс Batocera віддає належне консолям 1980-х і 1990-х років, хоча є теми на будь-який смак. Lakka має більш мінімалістичний вигляд, щось на зразок CellOS для PS3, але з дизайном Material від Android.
RetroPie використовує більш зрозуміле текстове меню, яке добре працює на великих екранах, але особливо підходить для невеликих дисплеїв, як-от на портативних консолях. До речі, його створено в основному для Raspberry Pis.
Загалом усі три мають безліч емуляторів, тому все, що вам потрібно зробити, це завантажити ROM і грати. Будучи дистрибутивами, орієнтованими на емуляцію, вони також мають чудову сумісність із найкращими контролерами.
Універсальний ігровий дистрибутив для користувачів Windows: Linux Mint
Linux Mint має дві дуже важливі функції. По-перше, він має версії з кількома робочими середовищами, легко доступними для завантаження. На відміну від Ubuntu, яка надає перевагу GNOME, хоча підтримує інші середовища. Друга полягає в тому, що три найкращі DE (Cinnamon, MATE та Xfce) дуже схожі на Windows, тому Mint вам підійде, якщо ви переходите із системи Microsoft.
Реконструюйте свої ігри за допомогою дистрибутивів Linux
Якщо простота гри у ваші улюблені ігри – це все, що заважає вам перейти на Linux, ігровий дистрибутив може бути саме тим, що вам потрібно, щоб зробити цей крок.
Раніше ми повідомляли, що з цього тижня Linux Mint 21.3 Virginia доступний для завантаження.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!