Створена Google мова Go досягла найвищої позиції в індексі популярності мов програмування Tiobe, посівши сьоме місце в рейтингу за листопад 2024 року.
Незважаючи на те, що Go вже потрапила в топ-10 Tiobe, мова ніколи не займала вище восьмого місця.
«Що робить Go унікальною у топ-10, так це те, що програми з Go швидко й легко розгортати, а мову легко вивчити», — сказав Пол Янсен, генеральний директор Tiobe.
Незважаючи на те, що мову Python так само легко вивчити, вона не швидка, а розгортання більших програм із Python крихке через залежність від усіх типів версійних бібліотек у середовищі, сказав Янсен.
Якщо порівнювати її з мовою Rust, то Go трохи повільніша, але ці програми набагато легші для розуміння. Rust посідає 14 місце в індексі цього місяця, тоді як Python займає перше місце.
Наступна перешкода для Go — перевершити JavaScript, яка зараз займає шосте місце. Хоча JavaScript важко перевершити, враховуючи її всюдисущість у розробці програмного забезпечення, Go може зробити це через 3 роки, якщо тенденції збережуться, сказав Янсен.
Щомісячний індекс спільноти Tiobe Progamming Community Index оцінює мови на основі кількості кваліфікованих інженерів у всьому світі, курсів і сторонніх постачальників, які стосуються мови. Рейтинги сформульовані на основі аналізів таких вебсайтів, як Google, Bing, Wikipedia, Amazon та понад 20 інших.
Топ-10 мов програмування за індексом Tiobe за листопад 2024:
- Python із рейтингом 22,85 %.
- C++, 10,64 %.
- Java, 9,5 %.
- C, 9,01 %.
- C#, 4,98 %.
- JavaScript, 3,71 %.
- Go, 2,35 %.
- Fortran, 1,97 %.
- Visual Basic, 1,95 %.
- SQL, 1,94 %.
Конкуруючий щомісячний індекс популярності мов програмування Pypl натомість базує свої рейтинги на тому, як часто в Google шукають підручники з мови.
Топ-10 мов програмування за версією індексу Pypl за листопад 2024:
- Python із часткою 29,39 %.
- Java, 15,52 %.
- JavaScript, 8,16 %.
- C/C++, 6,9 %.
- C#, 6,48 %.
- R, 4,71 %.
- PHP, 4,09 %.
- TypeScript, 2,91 %.
- Swift, 2.64 %.
- Rust, 2.64 %.
Раніше ми повідомляли, щоб покращити продуктивність Java у хмарних середовищах, OpenJDK пропонує зменшити розмір JDK (Java Development Kit) приблизно на 25%.
У плані передбачається увімкнути інструмент jlink для створення власних зображень середовища виконання без використання файлів JMOD JDK.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!