ProIT: медіа для профі в IT
2 хв

Microsoft запускає платформу Discovery для прискорення наукових відкриттів за допомогою ШІ

author avatar ProIT NEWS

Чи може штучний інтелект пришвидшити науковий процес? Microsoft вважає, що так.

Як повідомляє Tech Crunch, на конференції Build 2025 компанія представила Microsoft Discovery — платформу, яка використовує агентний ШІ для трансформації процесу наукових відкриттів. Як пояснює Microsoft, платформа є розширюваною і здатна забезпечувати повноцінне виконання наукових завдань від початку до кінця.

Microsoft Discovery — це корпоративна агентна платформа, яка допомагає прискорити дослідження та відкриття, трансформуючи весь процес за допомогою агентного ШІ — від логічного опрацювання наукових знань і формулювання гіпотез до генерації кандидатів, моделювання та аналізу.

Платформа дає змогу науковцям і дослідникам співпрацювати з командою спеціалізованих ШІ-агентів, щоб досягати наукових результатів швидше, масштабніше й точніше завдяки сучасним інноваціям у сфері ШІ та суперкомп’ютерів.

ШІ й наука: зростання інтересу і скепсис

Microsoft — не єдина компанія, яка бачить у ШІ інструмент для наукових проривів. Раніше цього року Google презентувала ШІ-співавтора, який має допомагати у формулюванні гіпотез і дослідницьких планів.

Компанії Anthropic, OpenAI, а також стартапи FutureHouse і Lila Sciences також заявляють, що їхні моделі можуть радикально прискорити наукові відкриття, зокрема в медицині.

Однак багато науковців залишаються скептичними, вважаючи, що сучасні ШІ-системи недостатньо надійні, щоб бути корисними в керуванні складними дослідницькими процесами.

Одним із головних викликів у створенні ШІ-науковця є наявність величезної кількості зовнішніх чинників і складних змінних, які складно передбачити.

ШІ може бути корисним у попередньому аналізі даних або звуженні вибору серед великої кількості варіантів. Але його здатність до нетривіального, інтуїтивного розв’язання проблем, яке призводить до справжніх проривів, зараз під питанням.

Попередні результати — стримані

Приклади результатів використання ШІ в науці поки не вражають.

У 2023 році Google повідомила про синтез приблизно 40 нових матеріалів за допомогою своєї ШІ-моделі GNoME. Однак зовнішній аналіз виявив, що жоден із цих матеріалів не був справді новим.

Водночас низка компаній, які використовують ШІ у сфері розроблення ліків, зокрема Exscientia та BenevolentAI, зазнали гучних провалів у клінічних випробуваннях.

Попри сумнівні попередні приклади, Microsoft сподівається, що її платформа Microsoft Discovery зможе перевершити попередні спроби й забезпечити якісно новий підхід до наукової роботи за допомогою ШІ.

Нещодавно Microsoft оголосила про оновлення своїх інструментів штучного інтелекту для медицини.

Було представлено Dragon Copilot — голосового ШІ-асистента, який об’єднує функціонал диктування Dragon Medical One та системи DAX Copilot, що працює у фоновому режимі.

Дізнайтеся також більше про ШІ в медицині.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.